Controloc Control 20mg tabletki dojelitowe 14 szt

Kod produktu: 21933
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat uwalnia od zgagi

Producent: TAKEDA
Cena: 8,45 zł 8.45
quantity szt.

Opis

Producent:

NYCOMED

Postać leku:

Tabletki dojelitowe

Dawka:

20 mg

Opakowanie:

14 tabletek

Skład:

Pantoprazol (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego) 20 mg oraz substancje pomocnicze: bezwodny węglan sodu, mannitol (E421), krospowidon, powidon K90, wapnia stearynian, hypromeloza, powidon, dwutlenek tytanu (E171), żółty tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80, cytrynian trietylu, szelak, czerwony, czarny tlenek żelaza (E172), lecytyna sojowa, antifoam DC 1510

Działanie:

Substancją czynną leku CONTROLOC Control jest pantoprazol, który blokuje enzym wytwarzający kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku. Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie). CONTROLOC Control może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową (takie jak zgaga, kwaśne odbijanie) już po pierwszym dniu stosowania. W celu uzyskania pełnego ustąpienia objawów, konieczne może być przyjmowanie tabletek przez 2-3 kolejne dni.

Wskazania:

Zgaga, zarzucanie treści żołądkowej.

Przeciwwskazania:

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol, soję lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir (w leczeniu zakażenia HIV). Jeśli pacjent nie ukończył 18 roku życia. W przypadku ciąży lub karmienia piersią.

Dawkowanie:

Należy zawsze zażywać zgodnie z informacjami zawartymi w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przyjmować 1 tabletkę na dobę.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl