Cyclo 3 Fort 0,15g kapsułki twarde 30szt

Kod produktu: 3009
Ocena: 0

Preparat ochrania naczynia krwionośne oraz poprawia napięcie ściany naczyń żylnych. Zalecany w leczeniu żylaków.

Producent: PIERRE FABRE Health Care
Cena: 24,85 zł 24.85
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Kapsułki twarde

Dawka:

150 mg

Opakowanie:

30 kapsułek

Skład:

Suchy wyciąg z ruszczyka kolczastego, metylochalkon hesperydyny 150 mg, kwas askorbowy 100 mg oraz substancje pomocnicze: talk, stearynian magnezu, uwodniona krzemionka koloidalna, glikol polioksyetylenowy 6000

Działanie:

  • Preparat Cyclo 3 Fort wykazuje działanie ochraniające naczynia krwionośne oraz poprawiające napięcie ściany naczyń żylnych.
  • In vitro, Preparat wykazuje zależny od dawki efekt obkurczający naczynia żylne, nasilający się pod wpływem ciepła i szczególnie wyraźny w przypadku naczyń żylakowatych.
  • In vivo, u zwierząt działanie wyciągu z Ruscus aculeatus obkurczające naczynia żylne jest potwierdzone poprzez wzrost przepływu żylnego i ciśnienia powracającej krwi żylnej.
  • Poprawa napięcia ściany naczyń żylnych jest wynikiem działania a-adrenergicznego, wynikającego z bezpośredniego pobudzenia receptorów postsynaptycznych a 1 i a 2 (wyciąg z Ruscus aculeatus działa jako agonista tych receptorów) oraz z ich pośredniego pobudzenia poprzez przesunięcie noradrenaliny zmagazynowanej w zakończeniach nerwowych. Zawarta w preparacie hesperydyna zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i przeciwdziała powstawaniu obrzęków. Jej działanie jest wzmocnione przez kwas askorbowy, który zwiększa oporność naczyń włosowatych.

Wskazania:

Leczenie: objawów związanych z niewydolnością naczyń limfatycznych i żylnych ("uczucie ciężkości" nóg, ból, drżenie nóg), dolegliwości bólowych związanych z żylakami odbytu. Po przeprowadzeniu badań ginekologicznych preparat może być stosowany do zahamowania krwawienia z dróg rodnych lub plamienia, wtedy gdy są one spowodowane zastosowaniem środków antykoncepcyjnych z użyciem małych dawek progestagenu lub wkładką wewnątrzmaciczną.

Ostrzeżenia:

W przypadku wystąpienia nudności lub bólu żołądka , lek należy przyjmować razem z posiłkiem.

Dawkowanie:

W leczeniu objawów związanych z niewydolnością naczyń limfatycznych i żylnych oraz w leczeniu krwawień z dróg rodnych, zaleca się stosowanie Cyclo 3 Fort w dawce 2 do 3 kapsułek dziennie. W leczeniu objawów związanych z żylakami odbytu, Cyclo 3 Fort stosuje się w dawce 4 do 5 kapsułek dziennie.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl