Cynarex 250 mg Tabletki 30szt

Kod produktu: 765
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat działa żółciopędnie i żółciotwórczo

Producent: HERBAPOL WROCŁAW
Cena: 11,19 zł 11.19
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

250 mg

Opakowanie:

30 tabletek

Skład:

Wyciąg suchy z ziela karczocha ( Cynarae herbae extractum siccum 3-5:1) 250 mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna z dodatkiem koloidalnego dwutlenku krzemu, krospowidon, magnezu stearynian, talk

Działanie:

Substancja czynna wyciągu z ziela karczochów działa żółciotwórczo i żółciopędnie. Polifenolokwasy zawarte w wyciągu obniżają poziom niektórych frakcji tłuszczowych w surowicy krwi, a przede wszystkim trójglicerydów. Stwierdzono też spadek poziomu wolnych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i beta-lipoproteidów. Preparat wykazuje również działanie ochronne na miąższ wątroby np. przy zatruciach dwusiarczkiem węgla.

Wskazania:

Lek stosuje się tradycyjnie w niestrawności, osłabieniu wydzielania żółci. Pomocniczo w hipercholesterolemii jako środek obniżający poziom cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi (profilaktyka miażdżycy) oraz tradycyjnie jako środek ochronny u osób narażonych na działanie substancji toksycznych wydalanych z żółcią (m.in. dwusiarczku węgla).

Przeciwwskazania:

Uczulenie na karczochy, niedrożność dróg żółciowych. Nie stosować u dzieci do 14 roku życia.

Ostrzeżenia:

Leku nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią. U osób ze zdiagnozowaną kamicą żółciową stosowanie preparatu może się odbywać wyłącznie w porozumieniu z lekarzem.

Dawkowanie:

Dorosłym oraz dzieciom powyżej 14 roku życia 3 razy dziennie po 1 tabletce.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl