D-Vitum 400 j.m. witamina D dla niemowląt, krople 6ml

Kod produktu: 32357
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Witamina D w kroplach dla niemowląt

Producent: OLEOFARM
Cena: 13,31 zł 13.31
quantity szt.

Opis

Postać

Krople

Opakowanie

Buteleczka 6 ml

Skład

Olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), witamina D3, substancja przeciwutleniająca: mieszanina tokoferoli. Zawartość witamina D3 w dziennej porcji (2 kroplach) - 10 µg.

Działanie

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy - nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci karmionych piersią ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D oraz w profilaktyce krzywicy.

Sposób użycia

Zaleca się stosować 2 krople dziennie bezpośrednio doustnie lub do ściągniętego pokarmu matki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl