D-Vitum 800 j.m. witamina D, kapułki twist-off 96 szt.

Kod produktu: 40903
Ocena: 0

Witamina D3 zalecana dla noworodków urodzonych przedwcześnie i dzieci od 1. roku życia w celu uzupełnienia diety w witaminę D.

Producent: OLEOFARM
Cena: 25,44 zł 25.44
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn w kapsułkach

Opakowanie

1 op. 96 kapsułek twist-off

Skład

Olej MCT, witamina D3, składniki otoczki: żelatyna, glicerol. 1 kapsułka zawiera 800 j.m witaminy D3.

Działanie

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy - nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.

Wskazania

Polecana w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D. Dla wcześniaków, niemowląt karmionych piersią oraz dzieci.

Sposób użycia

1 kapsułka dziennie.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl