D-Vitum Forte Witamina D 1000 j.m. dla dorosłych kapsułki x 120 szt.

D-Vitum Forte Witamina D 1000 j.m. dla dorosłych kapsułki x 120 szt.

Kod produktu: 42470
Ocena: 0

Witamina D w kapsułkach dla dorosłych.

Producent: OLEOFARM
Cena: 31,15 zł 31.15
quantity szt.

Opis

Postać

Kapsułki

Dawka

1000 j.m.

Opakowanie

36 kapsułek

Skład

Olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), witamina D3 (cholekalcyferol), żelatyna spożywcza, glicerol

Działanie

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu oraz zapobiega nadmiernemu wydalaniu jonów wapnia z moczem. Reguluje ilość wapnia w osoczu, krwi, co jest istotne dla powstawania sygnałów nerwowych i skurczu mięśni. Niedobór witaminy D może prowadzić do osteomalacji oraz osteoporozy.Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego.

Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej, pod wpływem promieniowania słonecznego UV. W okresie letnim synteza ta jest jednak ograniczona ze względu na stosowanie kosmetyków z filtrami UV i zalecanego osobom starszym oraz kobietom w ciąży unikania nadmiernej ekspozycji na słońce. W okresie jesienno-zimowym synteza witaminy D w skórze jest ograniczona z powodu zmniejszonego nasłonecznienia. U osób po 65 roku życia obserwuje się ponadto wyraźne zmniejszenie syntezy skórnej witaminy D.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego dla osób dorosłych ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D.

Dawkowanie

Zaleca się przyjmować preparat raz dziennie po 1 kapsułce.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl