D-Vitum witamina D dla niemowląt kapsułki twistoff 96szt

Kod produktu: 31458
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Witamina D w kapsułkach dla niemowląt i dzieci

Producent: OLEOFARM
Cena: 15,88 zł 15.88
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Kapsułki "twist-off"

Opakowanie:

1 op 96 kapsułek

Skład:

Olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), witamina D3 (cholekalcyferol), żelatyna, glicerol

Działanie:

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy - nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka. Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 400 j.m. (10 µg ), co odpowiada zawartości jednej kapsułki otwieranej "twist-off" preparatu D-Vitum.

Wskazania:

Do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci karmionych piersią ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D oraz w profilaktyce krzywicy.

Dawkowanie:

1 kapsułka zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D, co odpowiada rekomendowanej dziennej dawce dla zdrowych niemowląt karmionych piersią. Zaleca się podawać preparat raz dziennie po 1 kapsułce "twist-off".

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 miesiąca życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania na 3 miesiące
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl