DX2LEK Płyn na skórę 0,02 g/ml 60 ml

Kod produktu: 41605
Ocena: 0

Płyn na skórę głowy przeznaczony do leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 65 lat.

Producent: AFLOFARM
Cena: 27,65 zł 27.65
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Pojemnik z aplikatorem 60ml

Skład

1 ml płynu zawiera 20 mg minoksydylu. Substancje pomocnicze: Etanol, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Działanie

Lek DX2LEK ma postać płynu do stosowania miejscowego na skórę głowy. Lek zawiera substancję czynną minoksydyl, która pobudza wzrost włosów w łysieniu typu męskiego. Zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów obserwuje się po około 8 tygodniach stosowania leku, natomiast pierwsze odrosty w postaci cienkich włosków meszkowych występują po upływie 4 do 5 miesięcy leczenia.

Wskazania

Leczenie łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 65 lat.

Sposób użycia

Dorośli (w wieku od 18 do 65 lat) 1 ml leku należy nanosić kroplami na suchą skórę głowy 2 razy na dobę, mniej więcej co 12 godzin, w miejscach wypadania włosów i lekko rozcierać opuszkami palców.

Nie należy tych miejsc trzeć ani suszyć. Lek należy nanosić za pomocą pompki (1ml uzyskuje się po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku pompki).

Ostrzeżenia

Kiedy nie stosować

  • jeżeli pacjent ma uczulenie na minoksydyl lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • w okresie ciąży i karmienia piersią;
  • jeśli pacjent ma choroby skóry głowy, np. nasilone zmiany w łojotokowym zapaleniu skóry, łuszczycę, zakażenia owłosionej skóry głowy, skórę głowy z objawami przerwania ciągłości naskórka;
  • jeśli pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze(leczone i nieleczone);
  • jeśli pacjent ma poparzoną słońcem skórę głowy;
  • jeśli pacjent ma świeżo ogoloną skórę głowy;
  • pod opatrunkiem okluzyjnym;
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie miejscowo na owłosioną skórę głowy inne leki.

Lek DX2LEK można stosować tylko na zdrową skórę głowy. Nie należy stosować go na inne części ciała. W przypadku wystąpienia i utrzymywania się jednego z takich objawów, jak niedociśnienie tętnicze, obrzęki twarzy lub kostek u nóg i rąk, kołatanie serca lub przyspieszona czynność serca, szybki przyrost masy ciała, osłabienie i zawroty głowy lub omdlenia, zaburzenia ostrości widzenia, bóle w klatce piersiowej, barku lub ramieniu, utrzymujące się zaczerwienienie, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. W przypadku kontaktu leku z uszkodzonym naskórkiem, oczami lub błoną śluzową, miejsca te należy dokładnie spłukać wodą. 

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl