Daktarin 2% krem 15 g

Kod produktu: 770
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Krem przeciw grzybicy.

Producent: Johnson & Johnson
Cena: 18,51 zł 18.51
quantity szt.

Opis

Postać

Krem

Opakowanie

Substancja czynna: 20 mg azotanu mikonazolu w 1 g kremu. Substancje pomocnicze: pegoxol 7 stearate, peglicol 5 oleate, olej mineralny, kwas benzoesowy, butylohydroksyanizol, woda destylowana.

Działanie

Preparat łączy działanie przeciwgrzybicze z działaniem przeciwbakteryjnym. Likwiduje świąd, często towarzyszący infekcjom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się pierwszych oznak wyleczenia.

Wskazania

Zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki i inne grzyby, jak: grzybica głowy, tułowia, rąk, stóp i międzypalcowa grzybica stóp u sportowców, grzybica obrębna pachwin. W związku z przeciwbakteryjnym działaniem preparatu Daktarin może być on stosowany w grzybicach wtórnie zakażonych przez bakterie na przykład pieluszkowe zapalenie skóry.Krem, który dobrze się rozprowadza i łatwo wchłania,nie brudzi bielizny.

Przeciwwskazania

Daktarin w kremie przeciwwskazany jest u pacjentów wykazujących nadwrażliwość na mikonazol lub inny składnik kremu.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lub reakcji alergicznej na lek, leczenie należy przerwać. Należy chronić oczy przed lekiem. Należy dbać o higienę miejsc będących źródłem zakażenia pierwotnego i wtórnego.

Dawkowanie

Preparat stosuje się 2 razy dziennie. Krem należy wcierać aż do całkowitego wchłonięcia. Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia zmian i ich nasilenia. Po ustąpieniu zmian chorobowych leczenie powinno trwać jeszcze przynajmniej 7 dni.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl