Daktarin Puder leczniczy 20mg/g 20g

Kod produktu: 3491
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Zasypka przeciw grzybicom

Producent: MCNEIL
Cena: 17,03 zł 17.03
quantity szt.

Opis

Producent:

MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON

Postać:

Puder leczniczy

Dawka:

20mg / g

Opakowanie:

Daktarin puder leczniczy dostępny jest w opakowaniach po 20 g

Skład:

Substancja czynna: 20 mg azotanu mikonazolu w 1 g preparatu. Substancje pomocnicze: tlenek cynku, koloidalny dwutlenek krzemu, talk.

Działanie:

Mikonazol łączy działanie przeciwgrzybicze przeciw dermatofitom i drożdżakom z działaniem przeciwbakteryjnym przeciwko bakteriom Gram-dodatnim. Mikonazol hamuje biosyntezę ergosterolu w ścianie komórkowej grzybów, co prowadzi do jej uszkodzenia i w konsekwencji do obumarcia komórki grzyba. Mikonazol jest również skuteczny w leczeniu grzybic nadkażonych bakteryjnie. Mikonazol bardzo szybko likwiduje świąd, często towarzyszący infekcjom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się pierwszych oznak wyleczenia. Mikonazol po zastosowaniu zewnętrznym nie powoduje zmian w morfologii krwi.

Wskazania:

Daktarin puder leczniczy jest stosowany zwykle w połączeniu z kremem w: grzybicy międzypalcowej stóp ("stopa sportowca"), grzybicy obrębnej pachwin, pieluszkowym zapaleniu skóry. Daktarin puder leczniczy może być też stosowany profilaktycznie, do środka butów i skarpetek.

Przeciwwskazania:

Daktarin puder leczniczy jest przeciwwskazany u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na mikonazol lub inne składniki tego preparatu.

Ostrzeżenie:

W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lub reakcji alergicznej na lek kurację należy przerwać. Należy unikać dostania się pudru Daktarin do oczu. Bardzo ważne jest zachowywanie zasad higieny w celu uniknięciu zakażenia pierwotnego i wtórnego.

Sposób uzycia:

Daktarin puder leczniczy stosuje się dwa razy dziennie, na miejsca zmienione chorobowo. Jeżeli puder jest używany razem z kremem, zaleca się stosowanie obu postaci leku raz dziennie (np. krem - na noc, puder - rano). Daktarin puder leczniczy profilaktycznie stosuje się raz dziennie do środka butów i skarpetek. Czas trwania leczenia waha się od 2 do 6 tygodni, zależnie od umiejscowienia zmian i ich nasilenia. Po ustąpieniu zmian chorobowych leczenie powinno trwać jeszcze przynajmniej 7 dni.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać proszek

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl