Deespa 40mg tabletki 40 szt.

Kod produktu: 33299
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat na bóle menstruacyjne i skurcze brzucha

Producent: POLPHARMA
Cena: 9,29 zł 9.29
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 40 tabletek

Dawka

40mg

Skład

Substancją czynną leku jest drotaweryna. Każda tabletka zawiera 40 mg drotaweryny chlorowodorku. Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, magnezu stearynian.

Działanie

Działanie leku szczególnie wyraźnie zaznacza się w stanach skurczowych w obrębie jamy brzusznej, dróg żółciowych, układu moczowego, przewodu pokarmowego oraz układu krążenia.Substancją czynną leku jest drotaweryna, która jest syntetyczną pochodną papaweryny. Lek wykazuje działanie rozkurczowe (spazmolityczne) na mięśnie gładkie. Jego działanie spazmolityczne wiąże się z bezpośrednim wpływem na mięśniówkę gładką i jest niezależne od rodzaju unerwienia.

Wskazania

Bóle menstruacyjne, skurcze jamy brzusznej różnego pochodzenia.Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych: kamica pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego. Stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz. Wspomagająco w zaparciach spastycznych i wzdęciach jelit. w stanach skurczowych w obrębie dróg rodnych: w bolesnym miesiączkowaniu, poronieniu zagrażającym.

Sposób użycia

Dzieci od 3 lat do 6 lat – 40 mg do 120 mg na dobę w 2-3 dawkach podzielonych, powyżej 6 lat – 80 mg do 200 mg na dobę w 2-5 dawkach podzielonych. Dorośli 120 mg do 240 mg na dobę w 2-3 dawkach podzielonych. Maksymalna dawka dobowa wynosi 240 mg

Uwaga

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl