Deflegmin syrop 30mg/5ml 120ml

Kod produktu: 26719
Ocena: 0

Preparat ułatwia odkrztuszanie gęstej i lepkiej wydzieliny oskrzelowej

Producent: PHARMASWISS
Cena: 13,04 zł 13.04
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop

Dawka

30 mg / 5 ml

Opakowanie

Butelki 120 ml

Skład

Chlorowodorek ambroksolu 6 mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol 70%, glicerol, glikol propylenowy, benzoesan sodu.

Działanie

Preparat AMBROXOL zawiera substancję czynną - chlorowodorek ambroksolu, który pobudza wydzielanie wydzieliny oskrzelowej i zmniejsza jej lepkość oraz zwiększa częstość ruchów rzęsek. Sprzyja to usunięciu nadmiaru wydzieliny oskrzelowej, poprawie zaburzonej drożności dróg oddechowych i przywraca możliwość prawidłowego funkcjonowania nabłonka oskrzelowego. Po podaniu doustnym wchłania się szybko z przewodu pokarmowego. Działanie farmakologiczne obserwuje się po 0,5 - 1 godz. od podania. Wydalany jest prawie całkowicie przez nerki z moczem.

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenie

U pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby zalecane jest zmniejszenie dawki leku. Z powodu ujemnego wpływu na barierę śluzową zalecane jest zachowanie ostrożności u chorych z chorobą wrzodową żołądka. Substancje pomocnicze (glicerol, glikol propylenowy) mogą powodować wystąpienie alergii, bólów głowy oraz zaburzeń zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Sorbitol może powodować biegunkę, benzoesan sodowy może wywoływać działanie alergiczne i powodować wystąpienie napadu astmy u chorych na astmę. Nie stosować jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi. Ambroksol u chorych na astmę oskrzelową może początkowo nasilać kaszel i powodować nadmierne odkrztuszanie.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Początkowo, przez 2-3 dni, 5 ml produktu Deflegmin 30 mg/5 ml syrop 3 razy na dobę, następnie należy stosować 2 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2,5 ml produktu Deflegmin 30 mg/5 ml 2 do 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 1,25 ml produktu Deflegmin 30 mg/5 ml 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku od 1-2 lat: 1,25 ml syropu 30 mg/5 ml 2 razy na dobę.Produkt należy przyjmować po posiłkach.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl