Delortan Allergy 5mg tabletki 10szt.

Kod produktu: 36886
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciwhistaminowy

Producent: POLFA WARSZAWA
Cena: 9,73 zł 9.73
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 10 tabletek

Dawka

5mg

Skład

Substancją czynną leku jest desloratadyna. Każda tabletka zawiera 5 mg desloratadyny. Pozostałe składniki to: Rdzeń tabletki: izomalt (E 953); skrobia żelowana, kukurydziana; celuloza mikrokrystaliczna; magnezu tlenek ciężki; hydroksypropyloceluloza; krospowidon (typ A); magnezu stearynian. Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy; tytanu dwutlenek (E 171); makrogol 3350; talk; indygotyna, lak (E 132).

Działanie

Delortan Allergy zawiera desloratydynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym. Delortan Allergy jest lekiem przeciwalergicznym, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów. Złagodzenie tych objawów utrzymuje się przez cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Wskazania

Objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Do objawów zalicza się: kichanie, wodnistą wydzielinę lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Sposób użycia

Stosować według zaleceń lekarza lub według zaleceń na ulotce. Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę. Stosować doustnie. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą, przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Nie stosować leku Delortan Allergy dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę.Nie należy podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl