Diclac Lipogel żel 0,01 g/1g 50g

Kod produktu: 9408
Ocena: 0

Preparat działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo

Producent: SANDOZ
Cena: 14,30 zł 14.30
quantity szt.

Opis

Postać:

Żel

Dawka:

10 mg

Opakowanie:

Tubka 50 g

Skład:

Diklofenak sodu 10 mg oraz substancje pomocnicze: a-tokoferol, karbomer, 2-oktylododekanol, lecytyna, decylu oleinian, amonowy wodorotlenek, disodu edetynian, olejek zapachowy, alkohol izopropylowy, woda

Działanie:

Diclac LipoGel jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Hamuje syntezę prostaglandyny. Zastosowany na skórę łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, przeciwdziała stanom zapalnym pochodzenia reumatycznego i pourazowego. Liposomalna struktura żelu ułatwia wchłanianie diklofenaku przez skórę. Lek jest metabolizowany w wątrobie i wydalany w postaci metabolitów, głównie z moczem.

Wskazania:

Leczenie miejscowe:

  • stanów zapalnych, bólów i obrzęków pourazowych kończyn, takich jak skręcenia, stłuczenia przeciążenia,
  • bólów stawów obwodowych i stawów kręgosłupa,
  • stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak zapalenie ścięgien czy "łokieć tenisisty"),
  • ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować żelu w przypadku nadwrażliwości na diklofenak, kwas salicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub substancje pomocnicze zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia:

Leku Diclac LipoGel nie wolno stosować u dzieci. Nie należy stosować na skórę zmienioną lub otwarte rany. Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Sposób użycia:

Preparat należy stosować wyłącznie miejscowo na skórę. Na powierzchnię skóry należy nałożyć 3-4 razy na dobę cienką warstwę leku Diclac LipoGel iGel nie należy stosować dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl