Dicopeg 10g saszetki x 14 szt.

Kod produktu: 37903
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w naturalny sposób reguluje pracę jelit.

Producent: SIIT
Cena: 30,53 zł 30.53
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek

Opakowanie

Saszetki 14 szt. po 10g

Skład

Makrogol 3350, dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny.

Nie zawiera glutenu

Działanie

Dicopeg jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

Dicopeg nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.

Wskazania

Dzieci powyżej 6. miesiąca życia, dorośli, zalecany szczególnie w przypadku przewlekłych zaparć i w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Dawkowanie

Zalecane dawkowanie (dicopeg 10g)

 Od 6. miesiąca życia do 2 lat (do 12 kg)

1 saszetka / dobę

 Od 2. do 11. roku życia (od 12 kg do 20 kg)

1-2 saszetki / dobę

 Powyżej 11. roku życia (lub > 20 kg)

1-3 saszetki / dobę

Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Dawkę można zwiększyć/zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem. Przed podaniem produktu małym dzieciom należy skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj największa potrzebna dzienna dawka to 3 saszetki.

Sposób użycia

Zawartość saszetki rozpuścić w szklance wody (125ml) i wypić.

Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się stosować Dicopeg w długich odstępach czasu od posiłków.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit np. choroby Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ostrego rozdęcia okrężnicy. W okresie ciąży i karmienia piersią produkt stosować wyłącznie z przepisu lekarza.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl