Dicopeg Junior proszek od 6 miesiąca życia 100 g

Kod produktu: 35759
Ocena: 0

Środek łagodnie przeczyszczający dla dzieci od 6 miesiąca życia

Producent: VITIS PHARMA
Cena: 34,32 zł 34.32
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek do przygotowania zawiesiny

Opakowanie

1 op. 100g

Skład

makrogol 3350. Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny.

Działanie

Preparat polecany dzieciom w przypadku długotrwałych i przewlekłych zaparć oraz sporadycznych zaburzeń pracy jelit. Jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym Dicopeg Junior zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.

Wskazania

Polecany dla dzieci do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Sposób użycia

Proponowana dzienna porcja: Dla dzieci od 6 miesiąca życia do 2 lat (do 12 kg): 0,8g produktu na kilogram masy ciała dziennie. Od 2 do 11 roku życia (od 12kg do 20kg): 1g produktu na kilogram masy ciała dziennie. Powyżej 11 roku życia (lub > 20 kg): 10-30 g produktu dziennie.

Dozownikiem (dołączonym do opakowania), na którym zaznaczone są dawki; 0,5 g (pierwsza kreska), 1 g (druga kreska), 2 g (pełna miarka) odmierzamy zalecaną dzienną dawkę produktu. Pełny dozownik (2 g) należy rozpuścić w około 1/4 szklanki wody (25 ml) i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Produkt rozpuszczony w odpowiedniej objętości wody może być przechowywany w lodówce pd maksymalnie przez 24 godziny.

Uwaga

Nie należy stosować Dicopeg Junior w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na makrogol, w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy. Interakcje z innymi lekami: nie stwierdzono interakcji preparatu z innymi lekami, niemniej zaleca się zażywanie Dicopeg Junior w odstępie co najmniej 2 godzin od zażycia innych leków doustnych, ponieważ działanie osmotyczne makrogolu oraz przyspieszenie pasażu jelitowego mogą zmniejszyć ich skuteczność. W trakcie leczenia innymi lekami, zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed rozpoczęciem zażywania Dicopegu Junior.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 miesiąca zycia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać proszek

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl