Dicopeg Junior saszetki x 30 szt.

Kod produktu: 41832
Ocena: 0

Środek łagodnie przeczyszczający dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Producent: VITIS PHARMA
Cena: 52,20 zł 52.20
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek do przygotowania zawiesiny

Opakowanie

1 op. 14 saszetek a 5g

Skład

Substancje główne: makrogol 3350.

Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny. Nie zawiera glutenu.

Działanie

Preparat polecany dzieciom w przypadku długotrwałych i przewlekłych zaparć oraz sporadycznych zaburzeń pracy jelit. Jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym Dicopeg Junior zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.

Wskazania

Polecany dla dzieci do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.

Sposób użycia

Proponowana dzienna porcja: Dla dzieci od 6. miesiąca życia do 2. lat (do 12kg): 1-2 saszetki dziennie; Dla dzieci od 2. do 11. roku życia (12-20kg): 2-4 saszetki dziennie; Dla dzieci powyżej 11. roku życia (> 20kg): 2-6 saszetek dziennie. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. Zaleca się w tym celu skonsultować z lekarzem. Przed podawaniem produktu małym dzieciom należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj największa potrzebna dawka dzienna nie przekracza 6 saszetek. Należy rozpuścić zawartość saszetki w 1/2 szklanki wody (62,5ml) i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się zażywać Dicopeg Junior w długich odstępach czasu od posiłków.

Uwaga

Nie należy stosować Dicopeg Junior w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na makrogol, w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy. Interakcje z innymi lekami: nie stwierdzono interakcji preparatu z innymi lekami, niemniej zaleca się zażywanie Dicopeg Junior w odstępie co najmniej 2 godzin od zażycia innych leków doustnych, ponieważ działanie osmotyczne makrogolu oraz przyspieszenie pasażu jelitowego mogą zmniejszyć ich skuteczność. W trakcie leczenia innymi lekami, zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed rozpoczęciem zażywania Dicopegu Junior.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl