Dicostop płyn w saszetkach x 10 szt.

Kod produktu: 40810
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Płynny wyrób medyczny w saszetkach do jednorazowego użytku, wskazanym w doustnym leczeniu ostrych i przewlekłych biegunek i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego.

 

 

 

Producent: VITIS PHARMA
Cena: 14,42 zł 14.42
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

10 saszetek

Skład

Składnik aktywny: diosmektyt (1,5 g w jednej saszetce)

Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, EDTA, guma karaya, metyloparaben sodowy, estry sacharozy i kwasów tłuszczowych, aromaty, kwas cytrynowy, benzoesan sodowy, sukraloza.

Działanie

Wyrób medyczny DicoSTOP zawiera diosmetyk – naturalną glinkę wykazującą wysokie zdolności chłonne. Umożliwia ona absorpcję płynów obecnych w świetle jelita wraz z obecnymi w nim wirusami i bakteriami, zagęszcza konsystencję stolca i spowalnia wydalanie.

Diosmektyk obecny w preparacie łączy się z glikoproteinami warstwy śluzowej pokrywającej ścianę przewodu pokarmowego zmieniając ich charakterystykę fizyczną, tworząc chłonny żel, który chroni przed nadmiernym wydzielaniem kwasu i substancjami drażniącymi żołądek, a także stanowi barierę przeciw mechanizmom zapalnym.

Wskazania

Leczenie ostrych i przewlekłych biegunek i dolegliwości bólowych związanych z zaburzeniami czynności przewodu pokarmowego.

Sposób użycia

  • Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 saszetka 2-3 razy dziennie
  • Dzieci w wieku 1-6 lat: 1 saszetka 1-2 razy dziennie

Ugnieść energicznie zawartość saszetki przed jej otwarciem.

Produkt może być przyjmowany bezpośrednio lub rozpuszczony w szklance wody lub w innych napojach (sok, jogurt).

W przypadku małych dzieci, zawartość saszetki można podać w butelce do karmienia, po zmieszaniu z 50 ml wody lub innego napoju, podzieloną na 2-3 dawki w ciągu dnia.

Możliwe jest także dodanie preparatu DICOSTOP do pokarmów półpłynnych. Doradza się przyjmowanie preparatu pomiędzy posiłkami.

Po otwarciu, zawartość saszetki powinna być przyjęta w całości, produkt jest jednorazowego użycia. Wszelkie pozostałości roztworu nie mogą być przyjęte później w ciągu dnia.

Każda saszetka może być użyta tylko raz po jej otwarciu. W leczeniu ostrej biegunki należy stosować doustny płyn nawadniający (DPN) w celu uniknięcia odwodnienia.

Ostrzeżenia

Nie stosować wyrobu medycznego u dzieci poniżej 1. roku życia. Nie stosować wyrobu w przypadku znanej nadwrażliwości na składniki tego wyrobu medycznego.

Nie stosować dłużej niż 10 kolejnych dni. Jeżeli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli biegunka utrzymuje się przez więcej niż 3 dni, należy zwrócić się po poradę medyczną. Nie przyjmować wyrobu w pozycji leżącej. Nie przekraczać zalecanej dawki, w przypadku działań niepożądanych (zaparcie, bóle jelit, wzdęcia) przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować w przypadku uszkodzeń żołądka lub jelit lub w przewlekłym zaparciu lub podrażnieniu i niedrożności jelit. Nie stosować tego wyrobu medycznego podczas używania innych wyrobów lub leków doustnych: zdolność chłonna diosmektytu może niekorzystnie wpływać na ich skuteczność. W przypadku stosowania równoczesnych terapii lekowych, przed przyjęciem preparatu DICOSTOP należy skonsultować się z lekarzem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl