Diosminex MAX 1000mg tabletki x 30 szt.

Kod produktu: 31008
Ocena: 0

Lek DiosminexMAX z maksymalną dawką diosminy1000 mg w jednej tabletce stosowany jest w leczeniu niewydolności żylnej, uczucia ciężkości nóg, bólu i kurczy łydek. Diosmina zmniejsza również dolegliwości związane z żylakami odbytu.

Producent: PHARMASWISS
Cena: 27,68 zł 27.68
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki powlekane

Dawka

1000 mg

Opakowanie

30 tabletek

Skład

Substancją czynną leku jest diosmina (Diosminum). Jedna tabletka zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.

Pozostałe składniki to:

 • rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;
 • otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk, lak żółcieni chinolinowej (E 104), lak indygotyny (E 132), lak żółcieni pomarańczowej (E 110), żelaza tlenek czarny (E 172).

Działanie

Lek Diosminex jest preparatem złożonym, zawierającym zmikronizowaną oczyszczoną frakcję flawonową, w której skład wchodzą diosmina oraz inne flawonoidy przeliczone na hesperydynę. Preparat Diosminex zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Zwiększa drenaż limfatyczny, nasilając perystaltykę naczyń chłonnych i przepływ limfy. Diosminex działa na mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu. Zmniejsza również podatność na pękanie małych krwionośnych.

Wskazania

Diosminex MAX jest wskazany:

 • w leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego:
  • uczucie ciężkości nóg;
  • ból nóg;
  • nocne kurcze nóg.
 • w leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Diosminex MAX zalecany jest pacjentom z intensywnymi objawami PNŻ, które mogą być nasilane np. przez pracę w pozycji stojącej oraz pacjentom, ceniącym sobie wygodę stosowania tylko 1 tabletki na dobę. Dotyczy to również sytuacji, w których chorzy chcą przyjmować jak najmniej tabletek, gdy np. stosują też inne leki.
Diosminex Max jest lekiem sprawdzonym i wybieranym przez pacjentów.

Sposób użycia

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:

 • 1 tabletka raz na dobę, podczas posiłku.

W celu uzyskania poprawy, lek ten należy stosować przez co najmniej kilka tygodni. Jeżeli po pięciu tygodniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Zaostrzenie dolegliwości dotyczących żylaków odbytu:

 • 3 tabletki na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 2 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni.

Nie stosować większej niż zalecana dawka leku.

Ostrzeżenia

W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia lekiem Diosminex MAX jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy przeprowadzić badanie u lekarza proktologa, który wybierze odpowiednią metodę leczenia. Przyjmowanie tego leku w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych leków doodbytniczo.

W przypadku zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, działanie terapeutyczne leku Diosminex MAXmożna zwiększyć poprzez odpowiedni tryb życia:

 • unikanie ekspozycji słonecznej;
 • unikanie przebywania w pozycji stojącej przez dłuższy czas;
 • utrzymanie odpowiedniej wagi ciała;
 • noszenie specjalnych pończoch.

Kiedy nie stosować leku Diosminex MAX:

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl