Disnemar Xylo aerozol donosa 1mg/ml 10ml

Kod produktu: 31831
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Krople zmniejszają przekrwienie błony śluzowej nosa u dzieci od 10 lat i dorosłych

Cena: 15,94 zł 15.94
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Aerozol do nosa

Opakowanie

Buteleczka 10 ml

Dawka

1mg/ml

Skład

Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek. 1 mililitr roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku. Jedno rozpylenie aerozolu Disnemar Xylo 1,0 mg/ml (czyli 90 mikrolitrów) zawiera 90 mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku.

Działanie

Zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, w wyniku tego zmniejsza jej obrzęk wywołany różnymi przyczynami i ułatwia oddychanie przez nos.

Wskazania

Disnemar Xylo 1 mg/ml jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa u dzieci w wieku od 10 lat oraz u dorosłych.Niedrożność przewodów nosowych spowodowana obrzękiem błony śluzowej nosa w przebiegu ostrego nieżytu nosa (m.in. w przeziębieniu i grypie). Zapalenie zatok przynosowych. Alergiczny nieżyt błony śluzowej nosa (katar sienny).

Sposób użycia

Zazwyczaj stosowana dawka to 1 lub 2 rozpylenia aerozolu do każdego otworu nosowego co 10 do 12 godzin (nie więcej niż trzy razy na dobę) przez maksymalnie 7 dni.Przed pierwszym podaniem leku konieczne jest kilkukrotne (czterokrotne) rozpylenie aerozolu w powietrze w celu uzyskania jednolitych dawek. Butelkę należy trzymać w pozycji pionowej. Jeśli lek nie był stosowany przez kilka dni, to w celu uzyskania jednolitych dawek należy rozpylić przynajmniej jedną dawkę aerozolu w powietrze

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Produktu leczniczego nie wolno przyjmować po przezklinowym usunięciu przysadki ani po zabiegach chirurgicznych wykonywanych z dostępu przez jamę nosową lub jamę ustną z odsłonięciem opony twardej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Leku nie należy stosować przez okres dłuższy niż zalecany (3 do 7 dni) ani w dawkach większych niż zalecane, szczególnie u dzieci. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem. Lek powinien być stosowany ze szczególną ostrożnością i tylko po konsultacji z lekarzem w przypadku: ciężkich chorób serca i naczyń krwionośnych (np. w chorobie niedokrwiennej serca i nadciśnieniu tętniczym).Długotrwałe stosowanie leków zmniejszających obrzęk śluzówki nosa może prowadzić do osłabienia ich działania oraz może spowodować uszkodzenie komórek nabłonka śluzówki.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl