[x]
[x]

ENFAMIL 4 PREMIUM mleko modyfikowane powyżej 2 roku 1200g

Kod produktu: 32035
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)

Dostosowane do potrzeb żywieniowych dzieci po ukończeniu 2 roku życia, mleko modyfikowane Enfamil 4 jest produktem, który zawiera odpowiednią kompozycję składników odżywczych, w tym błonnik oraz prebiotyki (inulina i FOS). Podobnie jak każde inne mleko początkowe tego producenta, zostało wyprodukowane bez dodatku składników modyfikowanych genetycznie. Może być podawane dzieciom do ukończenia 6 roku życia.

Producent: MEAD JOHNSON
Cena: 63,97 zł 63.97
quantity szt.

Opis

Stworzone z myślą o potrzebach żywieniowych dzieci po ukończeniu dwudziestego czwartego miesiąca życia, mleko modyfikowane Enfamil 4 zawiera Triple Nutrition System, błonnik, witaminy C i D, a także prebiotyki (inulina i FOS), zapewniające prawidłowe żywienie. W składzie produktu znalazły się także nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3, ważne dla zdrowego rozwoju mózgu i tkanek nerwowych. Mleko jest dostępne w kartonie 1200 g.

Dzięki temu, że działamy jako apteka internetowa, a nie jak zwykły sklep, możemy zapewnić, że każde dostępne w naszym asortymencie mleko modyfikowane pochodzi bezpośrednio od producenta i jest oferowane w fabrycznie zamkniętym opakowaniu w korzystnej cenie.

Postać

Mleko w proszku

Opakowanie

Karton 1200g

Skład:

Suche syrop kukurydziany, odtłuszczone mleko, pełne mleko, sukroza, laktoza, olej (z ryb) o wysokiej zawartości DHA, oligofruktoza, węglan wapnia, siarczan miedzi, siarczan żelaza, fosforan magnezu, siarczan manganu, cytrynian potasu, chlorek sodu, siarczan cynku, nikotynamid, dwuwinian choliny, przeciwutleniacz (kwas askorbinowy), L-askorbinian sodu, tauryna, octan DL-alfa-tokoferolu, D-pantotenian wapsnia, chlorowodorek pirydoksyny, palmitynian retinylu, chlorowodorek tiaminy, ryboflawina, kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy), fitomenadion, cholekalcyferol, cyjanokobalamina, D-biotyna, etylowanilina, inulina, błonnik.

Działanie

W składzie mleka Enfamil 4 znalazł się kwas ALA (alfa-liponowy), szczególny rodzaj nienasyconego kwasu tłuszczowego z grupy Omega-3, który jest potrzebny dla prawidłowego rozwoju mózgu i tkanek nerwowych, a także wspomagający odpowiednie funkcjonowanie niektórych procesów przebiegających w organizmie człowieka. Żelazo przyczynia się do właściwego rozwoju funkcji poznawczych, wapń wraz z cynkiem są niezbędne do zdrowego wzrostu kości zębów, natomiast witaminy C i D wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. W recepturze mleka znalazły się także prebiotyki (inulina i FOS), które ze względu na swoją specyficzną budowę i połączenia między cząsteczkami nie są trawione w przewodzie pokarmowym, pełniąc funkcję błonnika pokarmowego i przyczyniając się do zachowania zdrowej mikroflory jelitowej.

Wskazania

Enfamil Premium 4 jest mlekiem modyfikowanym przeznaczonym wyłącznie do stosowania u dzieci powyżej drugiego roku życia, jako element zdrowej, właściwie zbilansowanej diety. Produkt nie może stanowić źródła pożywienia dla dzieci oraz niemowląt poniżej dwunastego miesiąca życia.

Sposób użycia

Należy kierować się poniższymi wskazówkami dotyczącymi karmienia – w przypadku dzieci powyżej 2 roku życia zaleca się przyrządzanie mleka raz dziennie z 4 porcji miarek w 240 ml wody, w przypadku dzieci powyżej 3 roku życia zaleca się przygotowywanie mleka dwa razy dziennie z 4 porcji miarek w 240-260 ml wody.

Sposób przygotowania

Przed przystąpieniem do przyrządzania posiłku należy umyć ręce, a także zadbać o wygotowanie we wrzącej wodzie naczyń, smoczka i butelki, w której będzie przygotowywany pokarm. Świeżą wodę gotować przez przynajmniej 5 minut, a następnie odstawić do przestudzenia do temperatury pokojowej. Wlać odpowiednią ilość wystudzonej wody do butelki, dodać proszek, zakręcić butelkę i dokładnie wymieszać całość ruchem obrotowym, aż mleko ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Założyć smoczek. Przed podaniem pokarmu sprawdzić temperaturę mleka, wylewając kilka kropel na wewnętrzną stronę przegubu dłoni.

Środki ostrożności

Enfamil Premium 4 jest mlekiem przeznaczonym do podawania wyłącznie dzieciom po ukończeniu drugiego roku życia. Nie może stanowić źródła pożywienia dla dzieci oraz niemowląt przed dwudziestym czwartym miesiącem życia.

Po otwarciu produkt należy przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od 10°C do 25°C. Nie przechowywać w lodówce, nie zamrażać. Niewłaściwe przechowywanie oraz nieprzestrzeganie zaleceń producenta podczas przyrządzania pokarmu może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nigdy nie podawać dziecku ponownie niezużytej części mleka.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać proszek

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl