ENFAMIL AR 1 mleko modyfikowane dla niemowląt od urodzenia z tendencją do ulewań 400g

Kod produktu: 3095
Ocena: 5

Opracowane z myślą o niemowlętach ze skłonnością do ulewania pokarmu, Enfamil AR 1 to modyfikowane mleko początkowe zagęszczone skrobią ryżową, które jest przeznaczone do postępowania dietetycznego u dzieci od urodzenia do ukończenia szóstego miesiąca życia. Produkt, który oferujemy w korzystnej cenie, zawiera w składzie mieszankę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z odpowiednim poziomem DHA, witamin oraz składników mineralnych.

Producent: MEAD JOHNSON
Cena: 34,34 zł 34.34
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Przeznaczone do postępowania dietetycznego u niemowląt z tendencją do ulewania pokarmu, mleko początkowe Enfamil AR 1 jest produktem ze składnikiem zagęszczającym w postaci skrobi ryżowej. Dzięki temu mieszanka jest płynna w butelce, a zagęszcza się dopiero w kwaśnym środowisku żołądka maluszka. Produkt dostarcza wszystkich składników odżywczych zgodnie z wymaganiami, które są potrzebne do zdrowego wzrostu i rozwoju niemowlęcia.

Dzięki temu, że nie funkcjonujemy jak tradycyjny sklep, ale jako apteka internetowa, możemy zapewnić, że każde dostępne w naszym asortymencie mleko modyfikowane pochodzi bezpośrednio od producenta i jest oferowane w fabrycznie zamkniętej puszce w korzystnej cenie.

Postać

Mleko w proszku

Opakowanie

Puszka 400g

Skład

Składniki odżywcze w 100g proszku: Wartość energetyczna 2100kJ Białko 12,8g Węglowodany 56g Tłuszcze 26g Witamina A 460µg Witamina D 7,7µg Witamina K 41µg Witamina C 102mg Tiamina 041mg Ryboflawina 0,92mg Witamina B6 0,31mg Niacyna 5,1mg Kwas foliowy 82µg Witamina B12 1,53µg Kwas pantotenowy 2,6mg Biotyna 15,3µg Witamina E 6,8mg Sód 189mg Chlorki 410mg Potas 560mg Wapń 590mg Fosfor 330mg magnez 41mg Żelazo 5,6mg Cynk 5,1mg Miedź 330µg Jod 87µg Selen 14,3µg Mangan 51µg Cholina 122mg Inozytol 31mg Tauryna 31mg L-karnityna 10,2mg.Nukleotydy 20mg Osmolarność 210mOsm/l 220mg

Działanie

W składzie mleka początkowego Enfamil AR 1 znalazły się wielonienasycone kwasy tłuszczowe z odpowiednim poziomem kwasu DHA, który wspomaga zdrowy rozwój narządu wzroku i ostrości widzenia, żelazo, które przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych i stymuluje właściwe działanie systemu immunologicznego, wapń wspomagający odpowiedni rozwój kości i zębów, cynk, który jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu, a także zestaw witamin: C i D, które są niezbędne do zdrowego rozwoju i właściwego funkcjonowania całego organizmu. W recepturze produktu znalazła się skrobia ryżowa bogata w amylopektynę, która jako wielocukier o budowie mocno rozgałęzionej sprawia, że mleko zagęszcza się dopiero w kwaśnym środowisku żołądka, redukując ryzyko wypływania pokarmu z ust niemowlęcia.

Wskazania

Enfamil AR 1 to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który jest przeznaczony do postępowania dietetycznego u niemowląt z tendencją do ulewania pokarmu od urodzenia do ukończenia szóstego miesiąca życia, które z różnych powodów nie mogą być karmione piersią.

Sposób użycia

O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy kierować się następującymi wskazówkami dotyczącymi spożycia – jedna płaska miarka (4,5 g) na każde 30 ml wody.

Sposób przygotowania

Przed rozpoczęciem przygotowania pokarmu należy dokładnie umyć ręce, a także wygotować smoczek i butelkę we wrzącej wodzie. Przed dodaniem proszku gotować świeżą wodę przez przynajmniej 5 minut, a następnie pozostawić do wystudzenia do temperatury pokojowej. Wlać odpowiednią ilość przestudzonej wody do butelki, do wody dodać proszek za pomocą dołączonej miarki. Zakręcić butelkę i wymieszać ruchem obrotowym jej zawartość, aż do momentu całkowitego rozpuszczenia proszku. Przed podaniem pokarmu sprawdzić jego temperaturę, wytrząsając kilka kropel na nadgarstek.

Środki ostrożności

Mleko Enfamil AR 1 jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, który jest przeznaczony wyłącznie do stosowania u dzieci ze skłonnością do ulewania pokarmu od urodzenia do ukończenia szóstego miesiąca życia.

Po otwarciu produkt należy przechowywać w szczelnie zamkniętej puszce, w temperaturze od 10°C do 25°C. Nie przechowywać w lodówce. Przechowywanie oraz przygotowywanie pokarmu w niewłaściwy sposób może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nigdy nie podawać dziecku ponownie niewykorzystanej części mleka. Zawartość otwartego opakowania należy zużyć w ciągu 1 miesiąca po otwarciu. Proszku nie wolno zamrażać i wystawiać na działanie intensywnego promieniowania słonecznego. Produkt został zapakowany w atmosferze ochronnej.

Dane techniczne

Wiek od 1 dnia życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać proszek

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl