ENFAMIL AR 2 Mleko modyfikowane 400g

Kod produktu: 11868
Ocena: 5

Zagęszczone skrobią ryżową modyfikowane mleko następne Enfamil AR 2 zostało stworzone z myślą o niemowlętach powyżej 6 miesiąca życia ze skłonnością do ulewania pokarmu, które z różnych powodów nie mogą być karmione piersią. Podobnie jak każde inne mleko początkowe tego producenta, oferowana mieszanka zawiera w składzie wszelkie składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka.

Część puszek jest już wysyłanych w nowej szacie graficznej

Producent: MEAD JOHNSON
Cena: 37,90 zł 37.90
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Przeznaczone dla niemowląt z tendencją do ulewania pokarmu, mleko modyfikowane Enfamil AR 2 to preparat wstępnie zagęszczony skrobią ryżową, który nie gęstnieje w butelce, a dopiero w kwaśnym środowisku żołądka. Działa dokładnie tam, gdzie powinien, zapobiegając przedostawaniu się strawionego pożywienia do dróg oddechowych (tchawicy). W składzie produktu znalazły się wielonienasycone długołańcuchowe kwasy tłuszczowe z odpowiednim poziomem DHA, witaminy C i D, a także zestaw składników mineralnych (żelazo, wapń, cynk, sód, potas, fosfor, jod, selen, mangan).

Dzięki temu, że nie funkcjonujemy jak zwykły sklep, ale jako apteka internetowa, możemy zapewnić, że każde znajdujące się w naszym asortymencie mleko modyfikowane dla dzieci pochodzi prosto od producenta i jest dostępne w fabrycznie nowym opakowaniu.

Producent

MEAD JOHNSON

Postać

Mleko w proszku

Opakowanie

400g

Skład:

Wartość energetyczna 2054kJ Białko 16g Węglowodany 57g Tłuszcze 21g Witamina A 510µg Witamina D 7,3µg Witamina K 39µg Witamina C 113mg Tiamina 0,48mg Ryboflawina 0,73mg Witamina B6 044mg Niacyna 4,9mg Kwas foliowy 78µg Witamina B12 2,0µg Kwas pantotenowy 3mg Biotyna 14,6µg Witamina E 8,7mg Sód 240mg Chlorki 490mg Potas 730mg Wapń 560mg Fosfor 450mg Magnez 53mg Żelazo 8,8mg cynk 5,4mg Miedź 320µg Jod 39µg Selen 10,7µg Mangan 290µg Cholina 68mg Inozytol 28mg tauryna 29m

Działanie

Znajdujące się w mleku modyfikowanym Enfamil AR 2 wielonienasycone długołańcuchowe kwasy tłuszczowe z odpowiednim poziomem DHA (szczególnym rodzajem kwasu z grupy Omega-3) wspomagają prawidłowy rozwój narządu wzroku i ostrości widzenia u dziecka (są głównym budulcem centralnego układu nerwowego oraz siatkówki oka). Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych i stymuluje właściwe działanie systemu immunologicznego, cynk jest niezbędny dla odpowiedniego wzrostu, a wapń jest odpowiedzialny za zdrowy wzrost kości i zębów. W recepturze mleka znalazły się także witaminy (A, D, E, K, C), które są ważne dla układu immunologicznego, krwiotwórczego oraz nerwowego.

Wskazania

Enfamil AR 2 jest mlekiem przeznaczonym do stosowania u niemowląt powyżej szóstego miesiąca życia ze skłonnością do ulewania pokarmu.

Sposób użycia

Ilość miarek i proszku koniecznego do użycia w przypadku niemowląt w wieku 5-6 miesięcy – 7 miarek na 210-230 ml wody (3-4 posiłki na dobę), u dzieci powyżej 6 miesiąca życia – 7 miarek na 210-230 ml wody (2-3 posiłki na dobę), u dzieci powyżej 1 roku życia – 7 miarek na 210-230 ml wody (2 posiłki na dobę).

Sposób przygotowania

Przed przystąpieniem do przygotowania posiłku należy dokładnie umyć ręce oraz wygotować butelkę, smoczek i naczynia, przy pomocy których będzie przyrządzany pokarm. Następnie gotować świeżą wodę przez minimum 5 minut i pozostawić do przestygnięcia do temperatury pokojowej. Przestudzoną wodę wlać do butelki i za pomocą dołączonej miarki wsypać odpowiednią ilość mieszanki, wymieszać całość ruchem obrotowym, aż proszek ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Założyć smoczek. Przed podaniem pokarmu dziecku, sprawdzić jego temperaturę, wytrząsając kilka kropel mleka na wewnętrzną stronę przegubu dłoni – mleko powinno być letnie, niegorące.

Środki ostrożności

Enfamil AR 2 jest mlekiem następnym dopasowanym do potrzeb żywieniowych dzieci powyżej 6 miesiąca życia, ze skłonnością do ulewania pokarmu. Nie może stanowić wyłącznego źródła pożywienia dla niemowląt w pierwszym półroczu życia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Mieszankę należy podawać natychmiast po przygotowaniu. Nie podgrzewać jej w kuchence mikrofalowej. Pozostałości należy wylać, a naczynia dokładnie umyć. Nigdy nie podawać dziecku ponownie niewykorzystanej części produktu.

Preparat należy przechowywać w szczelnie zamkniętej puszce, w temperaturze od 10°C do 25°C. Nie przechowywać w lodówce, nie zamrażać. Zarówno niewłaściwe przechowywanie, jak i przyrządzanie mleka może być zagrożeniem dla zdrowia dziecka. Zawartość puszki należy zużyć w trakcie 1 miesiąca od daty otwarcia.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać proszek

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl