Efferalgan 500mg Tabletki musujące 16szt

Kod produktu: 1238
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.

Producent: BRISTOL
Cena: 11,47 zł 11.47
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki musujące

Dawka:

500 mg

Opakowanie:

16 tabletek

Skład:

1 tabletka musująca zawiera: substancje czynne: paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: benzoesan sodu, węglan sodu bezwodny, kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, wodorowęglan sodu, sacharynian sodu, dokusan sodu, powidon

Działanie:

Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Nie ma działania przeciwzapalnego..

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: bóle głowy; bóle zębów, bóle stawowe, bóle mięśniowe, bóle miesiączkowe, nerwobóle. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia. Podwyższona temperatura ciała.

Przeciwwskazania:

Leku nie powinny zażywać osoby: uczulone na ten lek, z chorobami nerek oraz wątroby, z chorobami krwi, z uszkodzeniami krwi.

Ostrzeżenie:

Lek można stosować u niemowląt poniżej trzech miesięcy życia jedynie na zlecenie lekarza, nie przekraczać zalecanych dawek, w czasie stosowania paracetamolu nie wolno podawać leków zawierających alkohol, w przypadku niewydolności nerek minimalny odstęp między dawkami powinien wynosić 8 godzin, stosować z ostrożnością u niemowląt z zaburzeniami wątroby lub nerek, jednoczesne stosowanie dużych dawek paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych może zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek, w przypadku gorączki utrzymującej się pomimo stosowania leku powyżej 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie:

Lek należy rozpuścić w szklance wody. Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia: 1 do 2 tabletek musujących do 3 razy na dobę . Dzieci w wieku od 7 do 13 roku życia: 1/2 tabletki musujące do 4 razy na dobę. Dzieci w wieku od 13 do 15 lat: 1 tabletkę musującą do 3 razy na dobę. Lek należy zażywać nie częściej niż co 4 godziny. W przypadku niewydolności nerek - nie częściej niż co 8 godzin.

Dane techniczne

Ostrzeżenia produkt bez cukru
Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl