Efferalgan Forte 1g tabletki musujące 8 szt.

Kod produktu: 23420
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek łagodzi ból i gorączkę, zwalcza przeziębienie i grypę

Producent: BRISTOL
Cena: 10,65 zł 10.65
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki musujące

Dawka:

1000 mg

Opakowanie:

1 op 8 tabletek musujących

Skład:

1 tabletka musująca zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000 mg oraz substancje pomocnicze: benzoesan sodu, węglan sodu bezwodny, kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, wodorowęglan sodu, sacharynian sodu, dokusan sodu, powidon

Działanie:

Preparat zwalcza grypę i przeziębienie, wykazuje się działaniem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Nie ma działania przeciwzapalnego..

Wskazania:

Polecany w bólach różnego pochodzenia: bóle głowy; bóle zębów, bóle stawowe, bóle mięśniowe, bóle miesiączkowe, nerwobóle. Leczy objawowe stany grypopodobne i przeziębienie. Obniża podwyższoną temperaturę ciała.

Przeciwwskazania:

Leku nie powinny zażywać osoby: uczulone na ten lek, z chorobami nerek oraz wątroby, z chorobami krwi, z uszkodzeniami krwi.

Ostrzeżenie:

Lek można stosować u niemowląt poniżej trzech miesięcy życia jedynie na zlecenie lekarza, nie przekraczać zalecanych dawek, w czasie stosowania paracetamolu nie wolno podawać leków zawierających alkohol, w przypadku niewydolności nerek minimalny odstęp między dawkami powinien wynosić 8 godzin, stosować z ostrożnością u niemowląt z zaburzeniami wątroby lub nerek, jednoczesne stosowanie dużych dawek paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych może zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek, w przypadku gorączki utrzymującej się pomimo stosowania leku powyżej 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie:

Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości płynu. Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50kg (w wieku powyżej 15 lat): dawka jednorazowa wynosi 1 tabletkę co 6-8 godzin. Nie należy przyjmować 2 tabletek jednocześnie. W razie konieczności dawkę można powtórzyć lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Nie należy stosować więcej niż 4 tabletki na dobę.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki musujace

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl