Elektrolity smak truskawkowy 7 sasz.

Kod produktu: 37967
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Uzupełnienia elektrolity utracone podczas biegunki i działa zapobiegawczo na odwodnienie.

Producent: USP ZDROWIE
Cena: 9,26 zł 9.26
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek


Opakowanie

7 saszetek, smak truskawkowy


Skład

Zawartość 1 saszetki: chlorek sodu 0,52g, chlorek potasu 0,3g, glukoza 2,70g, chlorek sodu 0,52g, cytrynian sodu 0,58g, aromat truskawkowy, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancje słodzące: acesulfam K, aspartam.


Działanie

Zażywanie Elektrolitów pozwala na uniknięcie odwodnienia i zniwelowanie jego negatywnych skutków: zmęczenia, bólów, skurczy mięśni, gorszego samopoczucia czy zaburzenia rytmu serca.
Zawiera sole mineralne i glukozę, czyniąc transport wody do komórek jest bardziej efektywny, przez co układ nerwowy i mięśniowy lepiej działają.
Składniki Elektrolitów po rozpuszczeniu w wodzie rozpadają się na jony o dodatnim i ujemnym ładunku elektrycznym. Przenikają one przez jelita do sąsiednich tkanek, a związane nimi ładunki elektryczne przyciągają wodę i zasysają ją z jelita do tkanek. 


Wskazania

Biegunka, wymioty, gorączka, wzmożony wysiłek fizyczny, nadmierne pocenie się (np. podczas upalnych dni), choroby przewlekłe: cukrzyca, choroby nerek, nadciśnienie

Osoby z cukrzycą powinny zachować ostrożność podczas stosowania Elektrolitów (zawartość glukozy), jak również osoby leczące nadciśnienie spirolonaktonem lub inhibitorami ACE (zawartość sodu i potasu)


Sposób użycia

Stosować od pierwszej chwili wystąpienia biegunki, a także wymiotów. Zawartość saszetki rozpuścić w 200ml wody i podawać małymi porcjami.

W zależności od ilości utraconej wody i od rezultatu w ciągu pierwszych 3-4 godzin należy podawać odpowiednią ilość płynów (do 1200ml). Później można kontynuować nawadnianie podtrzymujące - 100ml płynu po każdym wypróżnieniu (lub wymiotach).

W przypadku problemów z przełykaniem płyn należy podawać małymi porcjami (łyżeczką, kroplomierzem), często. Schłodzenie napoju w lodówce zwiększy jego przyswajalność.
Nie jest zalecane mieszanie płynu z innymi napojami, gdyż ich składniki mogą obniżyć wchłanianie wosy i soli mineralnych. Nie powinno się też dosładzać płynu - odpowiednie stężenie glukozy w Elektrolitach gwarantuje optymalne wchłanianie wody.


Dawkowanie

Dzieci do 15g masy ciała - 5 saszetek (1000ml przygotowanego płynu)

Dzieci powyżej 15g i dorośli - 7 saszetek (1400ml płynu)


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit

Przyjmować pod nadzorem lekarza, produkt nie jest przeznaczony do żywienia pozajelitowego

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl