Emla Plaster leczniczy 0,025g+0,025g 2 szt.

Emla Plaster leczniczy 0,025g+0,025g 2 szt.

Kod produktu: 20784
Ocena: 0

Miejscowe znieczulenie skóry przed nakłuciem

Producent: ASTRA ZENECA
Cena: 40,29 zł 40.29
quantity szt.

Opis

Postać

Plasterek znieczulający

Opakowanie

1 op. 2 sztuki

Skład

1 plaser leczniczy o powierzchni około 10cm2 zawiera: substancje czynne: lidokainę 25mg, prylokainę 25mg oraz substancje pomocnicze: polioksyetylenowany uwodorniony olej rycynowy, karboksypolimetylen (Carbopol 974P), sodu wodorotlenek do uzyskania pH, wodę oczyszczoną.

Działanie

Emla Plaster zawiera dwa środki miejscowo znieczulające – lidokainę i prylokainę. Jest stosowany na skórę w celu uzyskania przemijającego jej znieczulenia. Znieczulenie to może być odczuwane jako zdrętwienie. W miejscu znieczulonym można odczuwać dotyk lub ucisk.

Wskazania

W celu miejscowego znieczulenia skóry przed nakłuciem (np. w celu pobrania krwi, cewnikowania żyły, szczepienia) lub przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie skóry (np. zabiegi z użyciem lasera, depilacja)

Sposób użycia

Lek Emla Plaster należy nakleić na skórę, w miejscu, w którym wykonywane będzie nakłucie lub zabieg. W przypadku wątpliwości co do miejsca naklejenia plastra należy skontaktować się z lekarzem lub osobą wykonującą zabieg, która wskaże miejsce nakłucia.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, wrodzona lub idiopatyczna methemoglobinemia, nie stosować u wcześniaków oraz u dzieci poniżej 3 miesiąca życia, ciąża, laktacja.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 miesiąca zycia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl