Enterol 250 kapsułki 0,25g 10szt

Kod produktu: 2614
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zapobiega biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków.

Producent: BIOCODEX
Cena: 16,89 zł 16.89
quantity szt.

Opis

Producent

BIOCODEX

Postać

Kapsułki

Dawka

250mg

Opakowanie

10kaps

Skład:

1 kapsułka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdży szczepu Sacharomyces boulardii.

Działanie:

Doustny lek przeciwbiegunkowy. Sacharomyces boulardii jest oporny na działanie soku żołądkowego i soków jelitowych, jest niewrażliwy na większość antybiotyków i sulfonamidy. Preparat działa w świetle jelita. Zapobiega biegunkom pokarmowym i wirusowym. Wywiera działanie przeciwbakteryjne, przeciw Candida albicans, hamuje efekty działania toksyn bakteryjnych. Wytwarza witaminy z grupy B.

Wskazania:

Biegunki bakteryjne, przebiegające bez domieszki krwi w kale i bez objawów uogólnionych - jako dodatek do nawodnienia u dorosłych i dzieci. Zapobieganie biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków. Dodatek do antybiotykoterapii w nawracających zakażeniach Clostridium difficile. Zapobieganie biegunkom występującym w żywieniu dojelitowym.

Interakcje:

Nie należy podawać preparatu jednocześnie z antybiotykami przeciwgrzybiczymi i chinolonami.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci: 1-2 kapsułki. Kapsułki należy połknąć, popijając płynem, zawartość saszetki należy zmieszać z niewielką ilością płynu i wypić. Nie zaleca się stosowania preparatu bezpośrednio po posiłkach. Preparatu nie należy mieszać ze zbyt gorącymi płynami i posiłkami, ani z alkoholem. W żywieniu dojelitowym lek należy dodać do mieszanki żywieniowej w czasie jej przygotowywania.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl