Enterol 250 mg kapsułki x 20 szt.

Kod produktu: 31464
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Doustny lek probiotyczny zawierający drożdże Saccharomyces boulardii CNCM I‑745. Wzmacnia florę przewodu pokarmowego i pomaga chronić nabłonek jelita. Może by stosowany przez dzieci i dorosłych w celu leczenia biegunki i jej zapobieganiu.

 

Producent: BIOCODEX
Cena: 35,29 zł 35.29
quantity szt.

Opis

Postać

Kapsułki


Opakowanie

20 kapsułek


Skład

Jedna kapsułka zawiera 250 mg liofilizowanych drożdżaków S. boulardii CNCM I‑745 oraz substancje pomocnicze m.in.: laktoza jednowodna


Działanie

Enterol zawiera drożdże Saccharomyces boulardii CNCM I 745. Wzmacniają one florę przewodu pokarmowego i chronią nabłonek jelita. Poprzez stosowanie leku probiotycznego, wspomaga się odbudowę niezbędnych bakterii jelitowych oraz chroni się je przed negatywnym wpływem drobnoustrojów chorobotwórczych, a także przed wyniszczeniem w wyniku stosowania antybiotyków.

Enterol przywraca równowagę mikroflory jelitowej i może być stosowany w celu leczenia biegunki jak i jej zapobieganiu, zarówno przez dzieci jak i dorosłych.


Wskazania

Leczenie ostrych biegunek infekcyjnych, zapobieganie biegunkom poantybiotykowym, zapobieganie biegunkom związanym z żywieniem dojelitowym, zapobieganie biegunkom podróżnych, nawracająca biegunka spowodowana zakażeniem C.difficile, jako dodatek do leczenia wankomycyną lub metronidazolem


Sposób użycia

Kapsułkę połknąć popijając szklanką wody. Kapsułkę można otworzyć i wsypać do niewielkiej ilości osłodzonego napoju, pokarmu lub dodać do butelki z pokarmem dziecka.

U dzieci poniżej 6 lat zaleca się otwieranie kapsułek i dodawanie ich zawartości do napoju lub pokarmu.


Dawkowanie

  • Ostra biegunka infekcyjna - 1-2 kapsułki na dobę, przez okres do 1 tygodnia
  • Biegunka poantybiotykowa - 1-2 kapsułki na dobę w trakcie i po 7 dni po antybiotykoterapii
  • Biegunka spowodowana zakażeniem C.difficile - 4 kapsułki na dobę przez okres do 4 tygodni
  • Biegunka związana z żywieniem dojelitowym - 1-2 kapsułki na dobę
  • Biegunka podróżnych - 1-4 kapsułki na dobę 5 dni przed podróżą oraz w trakcie wyjazdu

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować u pacjentów z cewnikiem założonym do żyły centralnej. Nie stosować u pacjentów w stanie krytycznym lub pacjentów ze znacznie zmniejszoną odpornością.


Typ

Lek probiotyczny

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl