Enterol 250 proszek 0.25g saszetki 10szt

Kod produktu: 8624
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat działa przeciwbiegunkowo

Producent: BIOCODEX
Cena: 16,89 zł 16.89
quantity szt.

Opis

Producent:

BIOCODEX

Postać leku:

Proszek

Dawka:

250 mg

Opakowanie:

10 saszetek

Skład:

Liofilizowane drożdżaki 250 mg oraz substancje pomocnicze:, w tym laktoza jednowodna, fruktoza

Działanie:

Enterol 250 ogranicza utratę wody, zmniejsza sekrecję wody i elektrolitów. Zwalcza zakażenia bakteryjne, wzmacnia szczelność połączeń enterocytów. Zwiększa przyswajalność laktozy, stymuluje aktywność enzymatyczną enterocytów. Powstrzymuje ataki wirusów, zwiększa syntezę IgA.

Wskazania:

W ostrych biegunkach bakteryjnych i wirusowych, przebiegających bez krwi w kale i bez znacznego odczynu ogólnego, jako dodatek do nawodnienia u dorosłych i dzieci. Zapobieganie biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków. Jako dodatek do leczenia antybiotykami w nawracających zakażeniach Clostridium difficile. Zapobieganie biegunkom występującym w żywieniu dojelitowym. Zapobieganie i leczenie biegunki podróżujących.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, pacjent z cewnikiem założonym do żyły centralnej.Nie stosować leku: W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. U pacjentów z cewnikiem założonym do żyły centralnej. Ciąża i karmienie piersią: nie zaleca się stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Lek Enterol 250 zawiera drożdżaki z gatunku Saccharomyces boulardii i z tego powodu nie należy podawać go jednocześnie z lekami przeciwgrzybicznymi stosowanymi doustnie lub dożylnie. Lek Enterol 250 zawiera żywe komórki, dlatego zawartości leku nie można mieszać ze zbyt gorącymi płynami lub potrawami (o temperaturze powyżej 50˚C), a także z alkoholem.

Dawkowanie:

1 do 2 saszetek dziennie. Lek stosowany doustnie. Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości wody lub osłodzonego napoju, zmieszać i wypić. Proszek z saszetki może być mieszany z pokarmami lub dodawany do butelki z pokarmem dziecka.Lek można podawać dzieciom powyżej 1 miesiąca życia, młodzieży oraz dorosłym.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 miesiąca życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać proszek

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl