Envil kaszel junior (Ambroxol) syrop 100ml

Kod produktu: 27471
Ocena: 0

Preparat rozrzedza wydzielinę, ułatwia odkrztuszanie

Producent: AFLOFARM
Cena: 9,32 zł 9.32
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Syrop o smaku tutti-frutti

Dawka:

15 mg/5 ml

Opakowanie:

Butelka 100 ml

Skład:

Ambroksolu chlorowodorek 15 mg oraz substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol, glikol propylenowy, sacharyna sodowa, kwas benzoesowy, aromat tutti-frutti, woda oczyszczona

Działanie:

Envil Kaszel Junior jest lekiem w postaci syropu o działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym (rozrzedzającym wydzielinę dróg oddechowych).

Wskazania:

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej (np.: rozedma płuc, astma  oskrzelowa, rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani). Może być stosowany u dzieci powyżej  1 roku życia.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub pozostałe składniki produktu leczniczego.

Dawkowanie:

Dzieci w wieku do 2 lat - 7,5 mg (2,5 ml syropu) dwa razy na dobę; dzieci w wieku od 3 do 5 lat - 7,5 mg (2,5 ml syropu) trzy razy na dobę; dzieci w wieku od 6 do 12 lat -15 mg (5 ml syropu) dwa do trzech razy na dobę. Zalecane dawki podaje się po posiłku porannym i popołudniowym. Nie stosować przed snem. Podane dawki stosuje się w leczeniu stanów ostrych i w początkowym okresie leczenia stanów przewlekłych, w leczeniu długotrwałym (powyżej 14 dni) można je zmniejszyć do połowy.

Działania niepożądane:

Zaburzenia żołądka i jelit: zgaga, niestrawność, nudności, wymioty, biegunka i zaparcia. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne (zmiany skórne, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, wstrząs anafilaktyczny, gorączka, duszność, dreszcze, obrzęk twarzy, ból głowy), kserostomia (suchość błony śluzowej jamy ustnej). Zaburzenia nerek i dróg moczowych: rzadko może wystąpić dyzuria (utrudnione oddawanie moczu). U niektórych osób w czasie stosowania leku Envil kaszel junior mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl