Erdomed Muko 225mg x 20 sasz.

Kod produktu: 22483
Ocena: 0

Lek przeznaczony do stosowania w celu rozrzedzania i ułatwienia wykrztuszania śluzowej wydzieliny z dróg oddechowych. Działa wspomagająco w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, takich jak stany zapalne nosa, zatok, krtani, tchawicy, oskrzeli oraz płuc.

Producent: ANGELINI PHARMA
Cena: 28,13 zł 28.13
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek

Opakowanie

20 saszetek

Skład

1 saszetka zawiera 225 mg erdosteiny oraz substancje pomocniecze: sacharoza, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemu dwutlenek, sukraloza (E 955), kwas jabłkowy bezwodny, aromat pomarańczowy [maltodekstryna kukurydziana, substancje aromatyzujące, a-tokoferol (E 307)].

Lek zawiera sacharozę.

Działanie

Erdomed Muko zawiera substancję czynną erdosteinę, która należy do grupy leków mukolitycznych, zmniejszających lepkość śluzu w drogach oddechowych i ułatwiających jego wykrztuszanie.

Wskazania

Erdomed MUKO jest stosowany w celu rozrzedzania i ułatwienia wykrztuszania śluzowej wydzieliny z dróg oddechowych, jako lek wspomagający w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych, takich jak stany zapalne nosa, zatok, krtani, tchawicy, oskrzeli oraz płuc.

Sposób użycia

Zalecana dawka

  • Stosowanie u dzieci od 12. roku życia: 1 saszetka 2 razy na dobę.
  • Stosowanie u dorosłych: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę.

Zawartość saszetki wsypać do ok. 120ml (pół standaryzowanej szklanki) wody o temperaturze pokojowej, w razie potrzeby zamieszać do uzyskania rzadkiej, mętnej zawiesiny. Stosować doustnie, bezpośrednio po przygotowaniu.

Leku nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Leku nie stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, którykolwiek z pozostałych składników tego leku, albo substancję zawierające wolne grupy SH (np. acetylocysteinę);
  • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby;
  • jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek (klirens kreatyniny <25ml/min)
  • jeśli u pacjenta występuje homocystynuria (genetycznie uwarunkowana choroba metaboliczna polegająca na prawidłowym metabolizmie aminokwasu metioniny);
  • jeśli u pacjenta występuje fenyloketanuria
  • u dzieci poniżej 12. roku życia

Ostrzeżenia

Przed rozpoczęciem stosowania leku Erdomed Muko należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wystąpienia typowych objawów nadwrażliwości (wysypka, pokrzywa) należy natychmiast przerwać leczenie. Ostrożnie stosować u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego (ze względu na ryzyko nagromadzenia dużych ilości śluzu).

Typ

Lek OTC

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl