Espumisan 0,04 g kapsułki 25 szt

Kod produktu: 6331
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)

Preparat likwiduje dolegliwości związane z gromadzeniem się gazów i wzdęciami

Producent: BERLIN CHEMIE
Cena: 5,28 zł 5.28
quantity szt.

Opis

Producent:

BERLIN CHEMIE AG

Postać leku:

Kapsułki

Dawka:

40 mg

Opakowanie:

25 kapsułek

Skład:

1 kapsułka zawiera 40 mg simetikonu.

Działanie:

ESPUMISAN jest związkiem obniżającym napięcie powierzchniowe na granicy faz pęcherzyków gazu oraz papki pokarmowej i śluzu przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i eliminację w drodze perystaltyki jelitowej. Podany doustnie likwiduje wzdęcia, zmniejsza napięcie rozdętego gazami żołądka, usuwa gaz, bańki powietrza i pianę z przewodu pokarmowego ułatwiając w ten sposób badania diagnostyczne przewodu pokarmowego. Redukuje również podrażnienia błony śluzowej żołądka wywołane przez kwas acetylosalicylowy.

Wskazania:

Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe); w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym.
W zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan.

Dawkowanie:

Przy wzdęciach, uczuciu pełności, ucisku przepony na serce spowodowanym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym - dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1 do 4 kapsułek na dobę, dorośli maksymalnie 3 razy po 2 kapsułki, w trakcie lub po posiłkach. Przygotowanie do badań rtg i usg - 2 kapsułki wieczorem w dniu poprzedzającym badanie i 2 kapsułki rano w dniu badania.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl