Espumisan krople 40mg/ml (import równoległy, Delfarma ) 30ml

Kod produktu: 35130
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat łagodzi wzdęcia i ułatwia usuwanie nadmiaru gazu, polecany w kolce jelitowej

Producent: BERLIN CHEMIE
Cena: 18,84 zł 18.84
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Krople

Dawka:

40 mg/ml

Opakowanie:

Buteleczka 30 ml

Skład:

Substancją czynną leku ESPUMISAN jest symetykon. 1 ml (25 kropli) emulsji do stosowania doustnego zawiera 40 mg symetykonu. Inne składniki leku to: makrogolu stearynian, glicerolu monostearynian 40-55, karbomer, aromat bananowy, acesulfam potasowy, sorbitol płynny (niekrystalizujący), sodu chlorek, sodu cytrynian, sodu wodorotlenek, kwas sorbowy, woda oczyszczona..

Działanie:

Substancją czynną w leku Espumisan jest symetykon - powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Jego działanie polega na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu, zawartych w pokarmie i błonie śluzowej przewodu pokarmowego, co prowadzi do rozpadu tych pęcherzyków. Uwolnione na tej drodze gazy mogą być wchłanianie przez ściany jelit bądź usuwane w wyniku ruchów perystaltycznych. Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Wskazania:

W leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, takich jak, np.: wzdęcia i kolka niemowlęca. Wspomagająco w niemowlęcych kolkach jelitowych u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia. Wspomagająco w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii. Jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego w zatruciach środkami powierzchniowo-czynnymi (detergentami).

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną - symetykon lub na którąkolwiek z pozostałych substancji pomocniczych leku. U niemowląt w 1 miesiącu życia.

Dawkowanie:

Przed użyciem wstrząsnąć. Espumisan krople może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem.

  • Niemowlęta powyżej 1 miesiąca życia: 1 ml-2 ml (20-40 kropel), co odpowiada 40 - 80 mg symetykonu, na dobę w 2 (2 razy na dobę po 10 - 20 kropel) do 4 (4 razy na dobę po 5 - 10 kropel) dawkach podzielonych; całkowita dawka dobowa nie większa niż 80 mg.Lek Espumisan krople należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.
  • Dzieci od 1 do 6 lat: 1 ml (20 kropel), co odpowiada 40 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.
  • Dzieci od 6 do 14 lat: 1 ml-2 ml (20 - 40 kropel), co odpowiada 40 - 80 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.
  • Młodzież i dorośli: 2 ml (40 kropel), co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 5 razy na dobę.

Przeciwwskazania

- w przypadku alergii (nadwrażliwości) na substancję czynną - symetykon lub na którąkolwiek z pozostałych substancji pomocniczych leku ESPUMISAN.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 miesiąca życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krople

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl