Esputicon krople doustne 980mg/g 5g

Kod produktu: 5452
Ocena: 0

Preparat ułatwia eliminację gazów z przewodu pokarmowego

Producent: SYNTEZA
Cena: 22,00 zł 22.00
quantity szt.

Opis

Producent:

SYNTEZA

Postać leku:

Krople

Dawka:

20 mg

Opakowanie:

Buteleczka 5 g

Skład:

Dimetikon 980 mg, dwutlenek krzemu 20 mg. Jedna kropla zawiera ok. 20 mg preparatu.

Działanie:

Jest związkiem ułatwiającym eliminację gazu z przewodu pokarmowego. Zmniejsza napięcie powierzchniowe, dzięki czemu ułatwia wydalanie gazów i jego wchłanianie z jelit. Podany doustnie łagodzi wzdęcie. Dimetikon nie wchłania się i jest wydalany w postaci nie zmienionej.

Wskazania:

Wzdęcia, nadmierna ilość gazów w jelitach, bębnica, aerofagia. Preparat może być stosowany jako przygotowanie do niektórych badań rentgenowskich i ultrasonograficznych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki leku.

Dawkowanie:

Przy kolkach i wzdęciach brzucha: Dzieci do 12 miesięcy (kropla 4 razy dziennie) 1-3 lat (dwie krople 1 raz dziennie lub jedna kropla 3 razy dziennie) 4-7 lat (dwie krople 4 razy dziennie). Dorośli (przeciętnie pięć kropli 3 raz dziennie).Przygotowanie do badań USG i RTG: Dzieci w przeddzień badania tak jak wyżej, w dniu badania od 2-4 kropli na czczo. Dorośli 2-3 dni przed badaniem dwie krople 4 razy dziennie, w dniu badania pięć kropli na czczo.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 miesiąca życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krople

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl