Femannose N saszetki x 14 szt.

Kod produktu: 42282
Ocena: 0

Preparat stosowany w profilaktyce i leczeniu wspomagającym zapalenie pęcherza moczowego (cystitis), jak również innych infekcjach dolnych dróg moczowych.

Producent: SIIT
Cena: 39,12 zł 39.12
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek

Opakowanie

14 saszetek

Skład

Każda saszetka zawiera: 2g D-mannozy

Substancje pomocnicze: substancje słodzące: fruktoza, sukraloza; kwas cytrynowy; barwnik: korzeń buraka; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; aromat.

Działanie

Femannose N to wyrób medyczny wskazany w profilaktyce i leczeniu wspomagającym w profilaktyce i leczeniu wspomagającym zapalenia pęcherza moczowego (cystitis) oraz innych bakteryjnych zakażeń układu moczowego (ZUM). D-mannoza może łagodzić najczęściej występujące objawy infekcji dolnych dróg moczowych (np. pieczenie podczas oddawania moczu, częste oddawaie moczu, częste oddawanie moczu, parcie na pęcherz moczowy, w przypadku gdy przyczyną zakażenia jest bakteria Escherichia coli.

D-mannoza jest epimerem glukozy, który skutecznie zapobiega przyleganiu patogenów do nabłonka dróg moczowych. Co za tym idzie - może powstrzymywać przywieranie mikroorganizmów, które już wniknęły do układu moczowo-płciowego. Dzięki temu następuje zmniejszenie wirulencji lub też przyczepialności do tkanki dróg moczowych, co pomaga w sposób "mechaniczny" zapobiega nawrotom zakażenia.

Wskazania

Profilaktyka i wspomaganie leczenia zapalenia pęcherza moczowego oraz innych bakteryjnych zakażeń  układu moczowego.

Sposób użycia

Dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 14 lat.

W leczeniu wspomagającym ostrego zapalenia pęcherza moczowego (cystis) zaleca się następujące dawkowanie:

 Dzień

Liczba saszetek dziennie

 Od 1. do 3. dnia

3

 4. i 5. dzień

2

Przyjmowanie pojedynczych saszetek należy rozdzielić w ciągu dnia.

Zalecana dawka w profilaktyce zapalenia pęcherza moczowego (cystis) to 1 saszetka dziennie.

Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklance wody. Zaleca się picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie, aby zwiększyć ilość oddawanego moczu. Aby zapobiec nawrotowi infekcji, należy kontynuować stosowanie przez jeden miesiąc.

Ostrzeżenia

Femannose N  należy stosować tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Femannose N nie zastępuje antybiotykoterapii zakażeń układu moczowego. Nie należy stosować Femannose N w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości lub nietolerancji na którykolwiek ze składników.

W okresie ciąży i karmienia piersią zaleca się stosowanie produktu wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Produktu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 14 lat. Zalecana dawka nie może zostać przekroczona.

Jeżeli po upływie trzech dni nie nastąpiła wyraźnie poprawa, należy przerwać przyjmowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie należy przyjmować Femannose N dłużej niż 30 dni. Jeśli objawy się utrzymują, skonsultować się z lekarzem. każda saszetka przeznaczona jest do jednorazowego zastosowania i należy ją otworzyć bezpośrednio przed użyciem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl