Ferovit Bio Special kapsułki x 30 szt.

Kod produktu: 40283
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Ferovit Bio Special zawiera żelazo w biodostępnej formie, przyjaznej dla układu pokarmowego. Uzupełnia dietę osób dorosłych w ten składnik, a także w kwas foliowy oraz witaminy B6, B12 i C. Ferovit Bio Special jest szczególnie polecany kobietom w ciąży i planującym ciąże, kobietom o obfitych i długotrwałych miesiączkach, sportowcom i wielokrotnym dawcom krwi.

 

Producent: HASCO LEK
Cena: 18,64 zł 18.64
quantity szt.

Opis

Postać

Kapsułki

Opakowanie

30 kapsułek

Skład

 Składnik aktywny

Dzienna porcja
(1 kapsułka)

% ZDS*

 LIPOFER®

 (w tym żelazo)

333 mg

28 mg

-

200%

 Witamina C

40 mg

50%

 Witamina B6

1,4 mg

100%

 Kwas foliowy

400 µg

200%

 Witamina B12

2,5 µg

100%

* Zalecane Dzienne Spożycie

Działanie

FEOVIT Bio Special uzupełnia dietę osoby dorosłej w żelazo, kwas foliowy oraz witaminy B6, B12 i C. Żelazo zawarte w suplemencie ma postać mikrokapsułkowanego liposomowego żelaza LIPOFER. Poddane zostało mikronizacji, czyli rozdrobnieniu cząsteczek, a następnie umieszczone w liposomach. Sprawia to że żelazo LIPOFER wykazuje wysoką biodostępność i jest delikatne dla przewodu pokarmowego.

Żelazo jest ważne dla prawidłowego i rozwoju organizmu. Odgrywa kluczową rolę w prawidłowym tworzeniu hemoglobiny i czerwonych krwinek. Bierze udział w procesie podziału komórek oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych.

Żelazo i witamina C wspomagają funkcjonowanie układu immunologicznego, a razem z kwasem foliowym i witaminami B6, B12 oraz C przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Dodatkowo, witamina C zwiększa przyswajanie żelaza.

Kwas foliowy wpływa na wzrost tkanek matczynych w czasie ciąży i do prawidłowej syntezy aminokwasów. Pomaga w poprawnej produkcji krwi, bierze udział w procesie podziału komórek oraz odgrywa ważną rolę w rozwoju i wzroście wszystkich komórek.

Witaminy B6 i B12 uczestniczą w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, a także są istotne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i odpornościowego.

Wskazania

Uzupełnienie codziennej diety w żelazo, kwas foliowy oraz witaminy B6, B12 i C. Zalecany jest szczególnie kobietom w ciąży i planujących ciążę, kobietom mającym długotrwałe i obfite miesiączki, sportowcom, czy wielokrotnym dawcom krwi.

Sposób użycia

Dorośli: 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

Produkt może być stosowany przez osoby na diecie bezglutenowej.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl