Fervex Junior saszetki x 8 szt. data ważności 10.2021r

Fervex Junior saszetki x 8 szt. data ważności 10.2021r

Kod produktu: 9236
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Fervex Junior jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie. Nie zawiera cukru. Lek wskazany do stosowania powyżej 6 roku życia.

Producent: UPSA
Cena: 16,60 zł 16.60
quantity szt.

Opis

Skład: 

Jedna saszetka zawiera:

paracetamol 280 mg, 

kwas askorbowy 100 mg, 

maleinian feniraminy 10 mg

 

Dawkowanie: 

Dzieci od 6 do 10 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę.

Dzieci od 10 do 12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę.

Młodzież od 12 do 15 lat: 1 saszetka 4 razy na dobę. 

 

Maksymalne zalecane dawki paracetamolu: 

Dzieci i młodzież o masie ciała do 50 kg: maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 60 mg/kg mc./dobę, łącznie nie większa niż 3 g/dobę, podawana w dawkach podzielonych po 10-15 mg/kg mc. Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 50 kg: maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g/dobę.

 

Wskazania:doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat.

 

Przeciwwskazania:nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancje pomocniczą; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; jaskra z wąskim kątem; rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu; dzieci poniżej 6 lat.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Ryzyko wystąpienia uzależnienia, głównie psychicznego, obserwowane jest zwłaszcza w przypadku stosowania dawek większych niż zalecane oraz w przypadku długotrwałego leczenia. Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. 

Picie napojów alkoholowych lub przyjmowanie środków uspokajających (zwłaszcza barbituranów) nasila działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych, dlatego należy unikać jednoczesnego ich przyjmowania. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD). Ze względu na zawartość żółcieni pomarańczowej produkt może powodować reakcje alergiczne.

 

Podmiot odpowiedzialny:

UPSA SAS,

Francja

 

Dystrybutor: 

MagnaPharm Poland Sp. z o.o.,

Al. Jerozolimskie 146 D,

02-305 Warszawa

 

Dodatkowe info: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl