Fervex granulat o smaku cytrynowym, saszetki x 8 szt.

Kod produktu: 7043
Ocena: 0

Fervex, saszetki 8 szt, to preparat zwalczający objawy przeziębienia i grypy. W swoim składzie zawiera:

  • Paracetamol, który działa przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo.
  • Meleinian feniraminy zmniejszający przekrwienie i obrzęk błon śluzowych (dzięki temu udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu)
  • Kwas askorbinowy, który uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Lek wskazany jest dla osób powyżej 15 roku życia. 

Producent: UPSA
Cena: 15,71 zł 15.71
quantity szt.

Opis

Skład: 

Jedna saszetka zawiera:

paracetamol 500 mg,

kwas askorbowy 200 mg, 

maleinian feniraminy 25 mg

 

Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Należy zachować odstęp między kolejnymi dawkami (co najmniej 4 godziny). Jeżeli pacjent posiada zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej 8 godzinne przerwy pomiędzy dawkami.

 

Sposób użycia:

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5 dni. W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, na wieczór, jak najszybciej od wystąpienia objawów.

 

Wskazania: doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.

 

Przeciwwskazania: Preparatu nie należy stosować, jeśli pacjent posiada nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie zażywać preparatu posiadając ciężką niewydolność wątroby lub nerek, jaskrę z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu. Nie należy podawać dzieciom poniżej 15 lat, pacjentom z nietolerancją fruktozy, pacjentom posiadającym zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy (Fervex zawiera sacharozę).

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Istnieje ryzyko wystąpienia uzależnienia psychicznego przy stosowaniu dawek większych niż zalecane i przy długotrwałym leczeniu. By uniknąć przedawkowania, należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu (u osób dorosłych o masie ciała powyżej 50 kg, całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 g/ dobę). 

Picie napojów alkoholowych lub przyjmowanie środków uspokajających (zwłaszcza barbituranów) nasila działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych, dlatego należy unikać jednoczesnego ich przyjmowania. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD). Może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu. 

Podmiot odpowiedzialny:

UPSA SAS,

Francja

 

Dystrybutor: 

MagnaPharm Poland Sp. z o.o.,

Al. Jerozolimskie 146 D,

02-305 Warszawa

 

 

Dodatkowe info: Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.




 

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl