Flegtac Kaszel 1,6 mg/ml syrop 200ml

Kod produktu: 43040
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek o działaniu wykrztuśnym, łagodzący kaszel.

Producent: TACTICA
Cena: 12,82 zł 12.82
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop

Opakowanie

Butelka 200ml

Skład

Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. 1 ml syropu zawiera 1,6mg bromoheksyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420) w ilościach 760 mg/ml, glikol propylenowy w ilości 40 mg/ml, metylu parahydroksybenzoesan (E 218) w ilości 0,90 mg/ml, propylu parahydroksybenzoesan (E 216) w ilości 0,10 mg/ml, sacharyna sodowa (E 954), woda oczyszczona, aromat wiśniowy (glikol propylenowy, alkohol benzylowy, trietylu cytrynian, kwas mlekowy, 4-metoksyacetofenom, 3-hydroksy-2-metylo-4-piron (maltol), aldehyd anyżowy, kwas benzoesanowy).

Działanie

Lek Flegtac Kaszel zawiera jako substancję czynną bromoheksyny chlorowodorek, który działa wykrztuśne, upłynniając wydzielinę z dróg oddechowych. Ułatwia to rzęskom (drobnym włoskom wyścielającym drogi oddechowe) transport wydzieliny oskrzelowej i usuwanie jej z płuc.

Bromoheksyna ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel. Lek stosuje się w ostrych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych przebiegających z zaburzeniach odkrztuszania i usuwania śluzu.

Wskazania

Ułatwianie odkrztuszania i łagodzenie kaszlu.

Sposób użycia

Lek należy stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Flegtac Kaszel jest gotowy do użycia, nie należy do rozcieńczyć. Zalecaną objętość leku należy odmierzyć za pomocą załączonej łyżki miarowej.

Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku

  • 5ml (1 pełna łyżka miarowa) 3 razy na dobę. Na początku leczenia może być konieczne zwiększenie dawki do 30ml/dobę (dawka maksymalna), (2 łyżki miarowe, trzy razy na dobę) co odpowiada 48mg bromoheksyny.

Dzieci i młodzież

  • Dzieci w wieku powyżej 12 lat: 5ml (1 pełna łyżka miarowa), trzy razy na dobę, maksymalnie do 30ml na dobę (co odpowiada 48mg bromoheksyny).
  • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2,5ml (1 łyżka miarowo napełniona do podziałki 1/2), trzy razy na dobę, maksymalnie do 10ml na dobę (co odpowiada 16mg bromoheksyny).
  • Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 1,25ml (1 łyżka miarowa napełniona do podziałki 1/4), trzy razy na dobę, maksymalnie do 5ml na dobę (co odpowiada 8mg bromoheksyny).
  • Dzieciom w wieku poniżej 2 lat nie należy podawać leku Flegtac Kaszel.

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Nie stosować jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, u pacjentów z wrodzoną nietolerancją fruktozy oraz u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl