Forlax Go x 12 sasz.

Kod produktu: 40701
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Wyrób medyczny wskazany do stosowania w leczeniu objawowym zaparć o charakterze sporadycznym u osób dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat.

Producent: IPSEN PHARMA
Cena: 15,23 zł 15.23
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek (smak malinowy)

Opakowanie

12 saszetek

Skład

Każda saszetka zawiera 10 g makrogolu 4000 w 18,7 ml roztworu doustnego. Pozostałe składniki: aromat malinowy, karbosymetyloceluloza sodowa, bezwodny kwas cytrynowy, sorbinian potasu, sukraloza, woda.

Działanie

ForlaxGO zawiera makrogol 4000, osmotyczny środek przeczyszczający znany pod nazwą glikol polietylenowy (PEG).

Makrogol 4000 zatrzymuje wodę w stolcu. Rozluźnia twarde stolce i zwiększa ich objętość. Stymuluje to tranzyt jelitowy i ułatwia wypróżnienie, co daje uczucie naturalnego uwolnienia od zaparcia. Makrogol 4000 nie jest wchłaniany przez organizm i jest wydalany w niezmienionej postaci.

Wskazania

Zaparcia, pomoc w rozluźnieniu twardych stolców i ułatwieniu wypróżnienia.

Sposób użycia

Środek jest gotowym do spożycia roztworem w saszetkach, który można przyjąć bezpośrednio z saszetki lub popijając go szklanką wody. Każdą saszetkę należy przyjąć natychmiast po otwarciu.

Zaleca się przyjęcie jednorazowo rano.

  • Osoby dorosłe: Od 1 do 2 saszetek na dobę.
  • Dzieci w wieku od 8 lat: Rozpocząć od podawania 1 saszetki co dwa dni. Maksymalnie 2 saszetki na dobę. W przypadku dzieci w wieku 8–12 lat zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Forlax GO zwykle działa w ciągu 24–48 godzin. Dawkę dobową można dostosować w zależności od uzyskanego efektu. Maksymalny czas trwania leczenia nie może przekroczyć 15 dni.

Ostrzeżenia

Produktu nie należy stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości)
 na makrogol 4000 (glikol polietylenu, PEG) lub na którykolwiek z pozostałych składników. Produktu nie należy stosować w przypadku ciężkiej choroby jelit, takiej jak:

  • zapalenie jelita
 (takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna lub patologiczne rozdęcie jelita (toksyczne rozdęcie okrężnicy);
  • Perforacja jelita lub ryzyko perforacji jelita (przerwania ciągłości ściany jelita);
  • Niedrożność lub podejrzenie niedrożności jelit bądź objawy niedrożności jelit;
  • Bóle brzucha o nieustalonej przyczynie.

W przypadku biegunki należy przerwać stosowanie forlaxGO, zadbać o właściwe nawodnienie i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Tak jak w przypadku wszystkich środków przeczyszczających przed przyjęciem leku forlaxGO należy wykluczyć zaburzenia organiczne.

ForlaxGO nie powinien być stosowany codziennie przez dłuższy czas bez uprzedniego ustalenia przyczyny zaparcia. W przypadku utrzymującego się bólu brzucha należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl