Furaginum US Pharmacia(FuragiActive) 50mg tabletki 30szt.

Kod produktu: 30970
Ocena: 0

Preparat wspomaga leczenie zakażeń dolnych dróg moczowych

Producent: US PHARMACIA
Cena: 14,95 zł 14.95
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

50 mg

Opakowanie:

30 tabletek

Skład:

1 tabletka zawiera 50 mg furaginy. Pozostałe składniki leku, to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sacharoza, polisorbat 80, kwas stearynowy.

Działanie:

Lek Furaginum US Pharmacia zawiera furaginę, jako substancję czynną. Furagina jest pochodną nitrofuranu, która hamuje rozwój bakterii, zarówno Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych, wywołujących zakażenia dróg moczowych. Furagina szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając Cmax we krwi w ciągu 0,5 h. Stężenia we krwi i tkankach są niewielkie. Jest wydalana z moczem, w którym osiąga stężenia terapeutyczne. Przyjmowanie furaginy z pokarmem wysokobiałkowym zwiększa jej dostępność biologiczną i zwiększa stężenie leku w moczu.

Wskazania:

Leczenie zakażenia dolnych dróg moczowych, ostrych oraz nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub substancje pomocnicze preparatu. Ciężka niewydolność nerek (skąpomocz, bezmocz). Rozpoznana polineuropatia (np. cukrzycowa). Niedobór G-6-PD (ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości megaloblastycznej lub hemolitycznej). I trymestr ciąży.Nie należy tsosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat. Pierwszy dzień leczenia: 2 tabletki 4 razy na dobę; następne dni: 2 tabletki 3 razy na dobę. Lek stosuje się przez 7-8 dni. W razie konieczności kurację można powtórzyć po 10-15 dniach.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane występujące często (u 1 do 10 na 100 pacjentów): nudności, nadmierne oddawanie gazów; bóle głowy.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl