Gardimax Medica Lemon tabletki do ssania x 24 szt.

Kod produktu: 38307
Ocena: 0

Gardimax medica lemon łagodzi podrażnienia i ból związany z infekcjami i stanami zapalnymi gardła oraz jamy ustnej.

Producent: TACTICA
Cena: 15,13 zł 15.13
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki do ssania

Opakowanie

24 szt.

Skład

Substancje czynne: chlorheksydyny dichlorowodorek 5 mg i lidokainy chlorowodorek 1 mg.

Pozostałe składniki: sorbitol, magnezu stearynian, aspartam (E 951), aromat cytrynowy 501050 AP0551, acesulfam potasowy (E 950).

Działanie

Lek GARDIMAX Medica Lemon zawiera substancje czynne:

  • lidokainy chlorowodorek - o działaniu znieczulającym
  • chlorheksydyny dichlorowodorek - o działaniu przeciwbakteryjnym

Preparat wskazany jest do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Wskazania

Lek Gardimax medica lemon jest wskazany do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Sposób użycia

  • Dorośli: 6 do 10 tabletek do ssania na dobę, tabletkę ssać powoli.
  • Dzieci w wieku od 6 lat: połowa dawki dla dorosłych (3 do 5 tabletek do ssania na dobę).

Lek do krótkotrwałego stosowania objawowego: 3 do 4 dni. Jeśli po tym okresie nie nastąpi poprawa lub już w trakcie stosowania pojawią się nowe dolegliwości i (lub) objawy ogólne, np. gorączka, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

Nie stosować preparatu jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Leku nie należy stosować długotrwale. Nie należy ssać jednej tabletki bezpośrednio po drugiej. Należy unikać stosowania leku u osób szczególnie skłonnych do alergii. W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki (powyżej 20 tabletek na dobę) istnieje ryzyko wystąpienia zbyt dużej utraty wrażliwości w obszarze głośni, powodującej zmniejszenie kontroli odruchu połykania i zwiększenie ryzyka zachłyśnięcia.

Ze względu na to, że pasty do zębów mogą zawierać anionowe środki powierzchniowo czynne, takie jak laurylo-siarczan sodu, które mogą reagować z substancją czynną leku chlorheksydyną, jest zalecane, aby zapewnić co najmniej 30-minutową przerwę pomiędzy stosowaniem pasty do zębów i zastosowaniem leku.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl