Gripex Hot ZATOKI saszetki x 12 szt.

Kod produktu: 42869
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciw objawom przeziębienia, grypy i zapalenia zatok w formie saszetek do sporządzania płynu doustnego.

Producent: US PHARMACIA
Cena: 23,14 zł 23.14
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek

Opakowanie

Saszetki x 12 szt.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, pseudofedryny chlorowodorek, dekstrometorfanu bromowodorek i chlorofenaminy maleinian.

1 saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu, 60 mg pseudofedryny chlorowodorku, 20mg dekstrometorfanu bromowodorku oraz 4 mg chlorofenaminy melainianu.

Pozostałe składniki: kwas askorbowy, kwas cytrynowy, aromat cytrynowy (olejek cytrynowy, maltodekstryna, guma arabska (E 414), krzemionka (E 551)), powidon, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, sacharoza, tytanu dwutlenek, wapnia fosforan, żółcień chinolinowa (E 104).

Działanie

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrażniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

Wskazania

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Sposób użycia

Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić płyn małymi łykami.

Zalecana dawka:

- dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 saszetka, w razie konieczności dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki dziennie. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji  z lekarzem.

Przeciwwskazania

  • Pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników.
  • U pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek
  • U pacjenta występuje niedokrwistość
  • Pacjent stosuje jednocześnie inne leki zawierające paracetamol, dekstrometorfan, pseudoefedrynę lub chlorofenaminę
  • Pacjent stosuje jednocześnie leki hamujące białko (enzym) zwany monoaminooksydazą, takie jak np. fenelzyna, izokarboksazyd, selegilina, moklobemid.
  • Dzieci do lat 12, bez zlecenia lekarza.
  • W ciąży i w okresie karmienia piersią.
  • U pacjenta występuje kaszel z dużą ilością wydzieliny.
  • U pacjenta występuje astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową
  • U pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie
  • U pacjenta występuje ciężka choroba niedokrwienna serca
  • U pacjenta występuje mukowiscydoza (wrodzona, genetyczna choroba objawiająca się m.in. skłonnością do zapalenia oskrzeli i płuc)

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl