Gynauxil globulki dopochwowe x 10 szt.

Kod produktu: 34248
Ocena: 0

Globulki dopochwowe sprzyjające odbudowie bariery na błonie śluzowej pochwy, która pomaga w zachowaniu prawidłowego stanu dróg rodnych i okolic intymnych.

Producent: POLSKI LEK
Cena: 17,90 zł 17.90
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Globulki dopochwowe

Opakowanie

10 globulek

Skład

Glukoza, ekstrakt drożdżowy, hialuronian sodu, kwas mlekowy, octan sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, siarczan magnezu, siarczan manganu, podłoże tłuszczowe: trójglicerydy kwasów tłuszczowych, woda, monooleinian polioksyetylenosorbitolu, etoksylowany alkohol cetostearylowy, monogliceryd kwasu rycynolowego.

Działanie

Gynauxil to wyrób medyczny w postaci zestalonej emulsji olejowo wodnej umieszczonej, w globulkach dopochwowych. Zawierają one składniki, które sprzyjają adhezji do błony śluzowej pochwy. Właściwości globulek sprzyjają budowie bariery na błonie śluzowej pochwy, dzięki czemu pomagają zachować prawidłowy stan dróg rodnych i okolic intymnych. Dodatkowo, zapewnienie odpowiedniego nawilżenia i odżywienia nabłonka, sprzyja rozwojowi naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

Wskazania

Dla kobiet w każdym wieku, łagodzenie objawów suchości pochwy, przeciwdziałanie stanom atrofii błony śluzowej pochwy, przywrócenie lub utrzymanie prawidłowego pH, wspomaganie naturalnej flory bakteryjnej pochwy np.:

  • po antybiotykoterapii
  • w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej
  • po menstruacji
  • w przypadku stwierdzonej niskiej liczby bakterii kwasu mlekowego w badaniu pochwy

Sposób użycia

Globulkę umieścić głęboko w pochwie.

  • Kobiety miesiączkujące / w okresie rozrodczym - stosować dzień po dniu po 1 globulce przez pięć kolejnych dni, rozpoczynając od 1-go dnia po zakończeniu menstruacji. Kontynuować w ten sposób stosowanie przez 2 do 3 następujących po sobie cyklach menstruacyjnych lub do czasu uzyskania poprawy. Lekarz może zalecić odmienny sposób użycia, do którego należy się dostosować.
  • Kobiety w okresie menopauzy i po menopauzie - stosować dzień po dniu po 1 globulce przez 10 kolejnych dni lub według wskazań lekarza. Należy zrobić około 2-tygodniową przerwę, po której można wznowić stosowanie. Jeśli pojawi się miesiączka, stosowanie należy przerwać i wznowić po zakończeniu menstruacji.

Globulki najlepiej zakładać na noc. Możliwe beżowe zabarwienie globulki jest związane z obecnością ekstraktu drożdżowego oraz glukozy i nie wpływa na jakość produktu

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować w trakcie menstruacji. Po założeniu globulki nie podejmować współżycia płciowego. Nie stosować globulek w leczeniu zakażeń narządów rodnych i stanów zapalnych. Zachować szczególną ostrożność u osób podatnych na uczulenia. Nie stosować  produktu z innymi preparatami podawanymi dopochwowo. W przypadku pojawienia się wyprysków, obrzęku, świądu lub innych, nie występujących wcześniej dolegliwości w okolicach sromu należy natychmiast przerwać stosowanie i zwrócić się do lekarza.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl