Gynauxil globulki dopochwowe x 10 szt.

Kod produktu: 34248
Ocena: 0

Globulki dopochwowe sprzyjające odbudowie bariery na błonie śluzowej pochwy, która pomaga w zachowaniu prawidłowego stanu dróg rodnych i okolic intymnych.

Producent: POLSKI LEK
Cena: 20,99 zł 20.99
quantity szt.

Opis

Postać

Globulki dopochwowe

Opakowanie

10 globulek

Skład

Glukoza, ekstrakt drożdżowy, hialuronian sodu, kwas mlekowy, octan sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, siarczan magnezu, siarczan manganu, podłoże tłuszczowe: trójglicerydy kwasów tłuszczowych, woda, monooleinian polioksyetylenosorbitolu, etoksylowany alkohol cetostearylowy, monogliceryd kwasu rycynolowego.

Działanie

Gynauxil to wyrób medyczny w postaci zestalonej emulsji olejowo wodnej umieszczonej, w globulkach dopochwowych. Zawierają one składniki, które sprzyjają adhezji do błony śluzowej pochwy. Właściwości globulek sprzyjają budowie bariery na błonie śluzowej pochwy, dzięki czemu pomagają zachować prawidłowy stan dróg rodnych i okolic intymnych. Dodatkowo, zapewnienie odpowiedniego nawilżenia i odżywienia nabłonka, sprzyja rozwojowi naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

Wskazania

Dla kobiet w każdym wieku, łagodzenie objawów suchości pochwy, przeciwdziałanie stanom atrofii błony śluzowej pochwy, przywrócenie lub utrzymanie prawidłowego pH, wspomaganie naturalnej flory bakteryjnej pochwy np.:

  • po antybiotykoterapii
  • w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej
  • po menstruacji
  • w przypadku stwierdzonej niskiej liczby bakterii kwasu mlekowego w badaniu pochwy

Sposób użycia

Globulkę umieścić głęboko w pochwie.

  • Kobiety miesiączkujące / w okresie rozrodczym - stosować dzień po dniu po 1 globulce przez pięć kolejnych dni, rozpoczynając od 1-go dnia po zakończeniu menstruacji. Kontynuować w ten sposób stosowanie przez 2 do 3 następujących po sobie cyklach menstruacyjnych lub do czasu uzyskania poprawy. Lekarz może zalecić odmienny sposób użycia, do którego należy się dostosować.
  • Kobiety w okresie menopauzy i po menopauzie - stosować dzień po dniu po 1 globulce przez 10 kolejnych dni lub według wskazań lekarza. Należy zrobić około 2-tygodniową przerwę, po której można wznowić stosowanie. Jeśli pojawi się miesiączka, stosowanie należy przerwać i wznowić po zakończeniu menstruacji.

Globulki najlepiej zakładać na noc. Możliwe beżowe zabarwienie globulki jest związane z obecnością ekstraktu drożdżowego oraz glukozy i nie wpływa na jakość produktu

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować w trakcie menstruacji. Po założeniu globulki nie podejmować współżycia płciowego. Nie stosować globulek w leczeniu zakażeń narządów rodnych i stanów zapalnych. Zachować szczególną ostrożność u osób podatnych na uczulenia. Nie stosować  produktu z innymi preparatami podawanymi dopochwowo. W przypadku pojawienia się wyprysków, obrzęku, świądu lub innych, nie występujących wcześniej dolegliwości w okolicach sromu należy natychmiast przerwać stosowanie i zwrócić się do lekarza.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl