HERPOtherm miejscowe leczenie opryszczki x 1 szt.

Kod produktu: 41785
Ocena: 0

HERPOtherm to wyrób medyczny, przeznaczony do miejscowego leczenia objawów towarzyszących opryszczce, takich jak pieczenie, mrowienie, swędzenie lub uczucie napięcia skóry. Działanie produktu polega na skoncentrowaniu ciepła i nie zawiera żadnych środków chemicznych.

Producent: SUN FARM
Cena: 80,90 zł 80.90
quantity szt.

Opis

Postać

Urządzenie elektroniczne


Opakowanie

urządzenie, 2 chusteczki do dezynfekcji, 1 bateria CR2 (z możliwością wymiany)


Działanie

Działanie Herpotherm polega wyłącznie na zastosowaniu skoncentrowanego ciepła i dlatego produkt ten nie zawiera żadnych środków chemicznych.

Zastosowanie skoncentrowanego ciepła (miejscowa hipertermia) jest bardzo obiecującą metodą fizykalną, polegającą na krótkotrwałym przyłożeniu skoncentrowanego ciepła do ściśle ograniczonego obszaru skóry.

W temperaturze otoczenia około 50°C wirus opryszczki jest termolabilny. Bezpośredni kontakt z taką temperaturą powoduje jego dezaktywację. W ten sposób można powstrzymać namnażanie się wirusa opryszczki. Ponadto w tej temperaturze w komórkach powstają białka szoku cieplnego, które pobudzają układ immunologiczny.

Dzięki krótkotrwałej aplikacji nie dochodzi do uszkodzenia skóry.


Wskazania

Miejscowe leczenie objawów towarzyszących opryszczce (opryszczka zwykła warg lub narządów płciowych), takich jak pieczenie, mrowienie, swędzenie lub uczucie napięcia skóry.

Herpotherm zastosowany niezwłocznie może całkowicie zapobiec wystąpieniu opryszczki. W przypadku późniejszego zastosowania można uzyskać lżejszy przebieg albo wcześniejsze wygojenie.

Herpotherm można stosować także u kobiet ciężarnych, osób z alergią i u dzieci (do samodzielnego stosowania po ukończeniu 12. roku życia).


Sposób użycia

Stosowanie urządzenia HERPOtherm jest bardzo proste. Urządzenie przykłada się do skóry w miejscu zmiany i lekko dociska. Po uruchomieniu przełącznikiem ceramiczna powierzchnia kontaktowa nagrzewa się do temperatury około 51°C. W chwili osiągnięcia tej temperatury zapali się dioda LED.

Dioda ta gaśnie, kiedy urządzenie automatycznie wyłączy się po upływie 3 sekund pracy. Na początku fazy rozgrzewania i na koniec działania rozlega się dodatkowo sygnał dźwiękowy. Można powtórzyć terapię po krótkiej przerwie, wynoszącej około 10 sekund. Urządzenie można bez problemu czyścić dostępnymi w handlu chusteczkami do dezynfekcji z alkoholem.

Uwaga: W przypadku utrzymujących się albo nawracających objawów należy ponownie zastosować urządzenie, zachowując krótką, co najmniej 10-sekundową przerwę.


Uwagi

Herpotherm jest przeznaczony do obsługi wyłącznie przez osoby dorosłe i dzieci po ukończeniu 12. roku życia.

Z przyczyn higienicznych oraz w celu uniknięcia przenoszenia wirusa Herpotherm jest przeznaczony do użytku tylko przez jedną osobę.

Opryszczka to choroba wirusowa, wywoływana przez wirusy opryszczki pospolitej (Herpes simplex). Choroba ta przenosi się drogą zakażenia kropelkowego, przez kontakt bezpośredni lub kontakt z wydzieliną.

Całkowite pozbycie się infekcji wirusem herpex simplex jest niemożliwe.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl