HYDROCORTISONUM 0.5% krem 15g

Kod produktu: 8257
Ocena: 0

Krem do zewnętrznego leczenia alergicznych zmian skórnych

Producent: AFLOFARM
Cena: 5,21 zł 5.21
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Krem

Dawka:

0,5%

Opakowanie:

Tuba 15 g

Skład:

Substancja czynna: octan hydrokortyzonu 0,5g. Substancje pomocnicze do 100g. Substancje pomocnicze: eter cetostearylowy makrogolu, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, parafina ciekła, wazelina biała, stearynian sorbitanu, glikol propylenowy, hydroksybenzoesan metylu, hydroksybenzoesan propylu, woda oczyszczona

Działanie:

Octan hydrokortyzonu jest syntetycznym glikokortykosteroidem do stosowania miejscowego. Wykazuje słabe działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne,łagodzi świąd, zmniejsza obrzęki.

Wskazania:

Do zewnętrznego leczeniu alergicznych zmian skórnych, liszaji, wyprysków, łuszczycy, oparzeń (w tym słonecznych), stanów po ukąszeniu owadów jako środek łagodzący.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu: infekcje i stany zapalne skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej lub grzybiczej, trądzik zwykły, trądzik różowaty; atrofia (zanik) skóry; nowotwór i stany przed nowotworowe skóry; zapalenie skóry wokół ust, gruźlica i kiła skóry. Nie stosować na otwarte rany i uszkodzoną skórę. Nie stosować przy współistniejącej grzybicy układowej.

Ostrzeżenie:

Przy krótkim stosowaniu na niewielką powierzchnię skóry, lek nie powoduje zwykle działań niepożądanych. Stosowany przez dłuższy czas może wywołać zanikowe zapalenie skóry, a na twarzy trądzik posteroidowy i zapalenie skóry wokół ust. Możliwe jest także wystąpienie niewielkiego odbarwienia skóry. Po nałożeniu preparatu mogą pojawić się objawy podrażnienia skóry takie jak pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość, które mogą być związane z reakcją na składniki pomocnicze preparatu. W przypadku powtarzania się opisanych działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie:

Krem należy stosować tylko zewnętrznie. O ile lekarz nie zaleci inaczej nakładać niewielką ilość preparatu na miejsce zmienione chorobowo 2-3 razy dziennie.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl