Help4skin kurzajki i brodawki 50 ml

Kod produktu: 42213
Ocena: 0

Preparat szybko i skutecznie usuwający brodawki i kurzajki poprzez wymrożenie (krioterapię).

Producent: POLPHARMA
Cena: 43,92 zł 43.92
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn


Opakowanie

 • 1 pojemnik aerozolu 50 ml
 • 1 bezpieczna zatyczka aktywująca system dozujący
 • 12 jednorazowych aplikatorów piankowych
 • 1 ulotka informacyjna

Skład

Dimetyloeter i płynny propan.


Działanie

Preparat Help4Skin działa poprzez krioterapię opatentowaną metodą VERRUKILL. Polega na całkowitym wymrożeniu zmian w bardzo krótkim czasie, co uruchamia naturalny proces ich usuwania. Zamrożona brodawka powinna stopniowo zanikać lub odpaść po około 10 dniach, odsłaniając nowy, zdrowy naskórek. Jednorazowy zabieg wystarcza zazwyczaj do usunięcia problemu, z wyjątkiem przypadków szczególnie opornych brodawek lub kurzajek. W takich wypadkach konieczne będzie powtórzenie zabiegu po upływie dwóch tygodni.


Wskazania

Do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia. Usuwanie kurzajek i brodawek.


OBLICZANIE CZASU APLIKACJI

Typ brodawki:

BRODAWKI ZWYKŁE I KURZAJKI

średnica brodawki

 • Małe: poniżej 2,5 mm -- 10 sekund
 • Średnie: od 2,5 mm do 5 mm -- 15 sekund
 • Duże: powyżej 5 mm -- 20 sekund

BRODAWKI PODESZWOWE

 • Wszystkie wielkości - od 20 do 40 sekund

Maksymalny czas zabiegu w przypadku brodawek podeszwowych w różnych częściach stopy. W przypadku brodawek podeszwowych należy moczyć stopę w gorącej wodzie przez co najmniej 6 minut, a następnie usunąć zrogowaciałą warstwę brodawki za pomocą pumeksu, aby zoptymalizować efekty zabiegu z wykorzystaniem wyrobu Help4Skin Brodawki i kurzajki.


Sposób użycia

Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się ze wskazaniami opisanymi w ulotce informacyjnej i zachować ją na przyszłość.

1. Założyć końcówkę piankową na specjalnie zaprojektowany aplikator w górnej części pojemnika. Piankę należy wprowadzić w taki sposób, aby połowa znajdowała się wewnątrz dyszy aplikatora, a połowa znajdowała się na zewnątrz, aby ułatwić aplikację w leczonym obszarze.

2. Przytrzymać puszkę pionowo i założyć bezpieczną zatyczkę na dozownik.

UWAGA: zatyczka jest wyposażona w zabezpieczenie ON/OFF, które umożliwia aktywację wyłącznie w pozycji ON. Aby aktywować dozownik, wyrównaj strzałkę na plastikowej podstawie dozownika z pionową linią wskazującą pozycję ON na bezpiecznej zatyczce.

3. Aby aktywować urządzenie, puszkę należy odwrócić do góry dnem.

Odwrócić urządzenie (tj. pojemnik z założoną zatyczką i pianką) do góry dnem, opierając zatyczkę uruchamiającą na stole. Jedną ręką mocno przytrzymaj zatyczkę uruchamiającą, a drugą naciskaj ją przez 1 sekundę. Po naciśnięciu dyszy słyszalne będzie syczenie: pianka zostaje nasączona zimnym płynem i urządzenie jest gotowe do usunięcia brodawki lub kurzajki.

Jeśli nacisk będzie stosowany zbyt długo, może dojść do nagromadzenia płynu na dnie zatyczki. Jest to zjawisko normalne, a płyn szybko wyparuje. Pozostawić zatyczkę na miejscu do momentu, kiedy płyn wyparuje, lub usunąć go.

4. Jedną ręką przytrzymać zatyczkę uruchamiającą na stole, a drugą usunąć pojemnik. Zwrócić uwagę, aby nie odwrócić zatyczki.

5. Trzymając pojemnik w dłoni, delikatnie dotknąć końcówką pianki do środkowej części brodawki lub kurzajki.

WAŻNE: należy wywierać delikatny, ale stały nacisk, upewniając się, że pianka styka się brodawką lub kurzajką przez cały czas trwania zabiegu, jak opisano w ulotce informacyjnej.

6. Aby przechowywać produkt w bezpieczny i higieniczny sposób, bez ryzyka zamrożenia w razie przypadkowego uruchomienia, należy potwierdzić, że nie ma więcej płynu w zatyczce i nałożyć ją na pojemnik. Należy upewnić się, że pionowa strzałka na zatyczce z oznaczeniem OFF jest wyrównana z trójkątnym wskaźnikiem na plastikowej podstawie dozownika pojemnika, a następnie delikatnie wcisnąć zatyczkę w celu zamknięcia.

UWAGA: po zabiegu należy poczekać trzy minuty, a następnie zdjąć aplikator za pomocą papierowej chusteczki. Aby uniknąć zarażenia skóry wirusem, nigdy nie wolno dotykać końcówki pianki gołymi dłońmi. Piankę należy wyrzucić po każdym zabiegu.


Zabieg dopasowany do różnych typów brodawek i kurzajek

 • Brodawki zwykłe i kurzajki: zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. W razie konieczności zabieg należy powtórzyć po upływie 2 tygodni. Jeśli po 4 zabiegach nie dojdzie do poprawy, należy zgłosić się do lekarza. Kurzajki są zwykle bardziej oporne na leczenie. Konieczne może być powtórzenie zabiegu 3–4 razy w odstępach dwutygodniowych. Jeśli po 4 zabiegach nie dojdzie do poprawy, należy zgłosić się do lekarza.
 • Skupisko brodawek: zaleca się przeprowadzenie zabiegów osobno w obrębie każdej brodawki w odstępach dwutygodniowych.

Ostrzeżenia

Kiedy nie stosować wyrobu medycznego:

 • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat.
 • Produkt nie jest przeznaczony do stosowania u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami krążenia. W razie zaburzeń krążenia przed wykonaniem zabiegu należy poradzić się lekarza.
 • Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.
 • Nie stosować na podrażnionej lub zakażonej skórze. W razie wątpliwości dotyczących leczonej części ciała przed wykonaniem zabiegu należy poradzić się lekarza.
 • Nigdy nie stosować produktu na skórze z ciemnymi przebarwieniami, znamionami barwnikowymi, znamionami wrodzonymi lub nietypowymi, owłosionymi naroślami podobnymi do brodawek lub kurzajek.
 • Nie stosować wyrobu w szczególnie wrażliwych obszarach skóry (twarz, podbródek, pacha, sutek, odbyt, narządy rozrodcze, usta, nos, wargi, uszy i okolice oczu).
 • Nie stosować w skojarzeniu z innymi preparatami przeznaczonymi do usuwania brodawek.

Należy prawidłowo przestrzegać wszystkich wskazań. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. W przypadku zabiegów w obrębie brodawek i dłoni znajdujących się na wewnętrznych powierzchniach dłoni lub stóp należy delikatnie odsunąć palce. W przypadku wielu brodawek umiejscowionych blisko siebie w danym momencie zabieg należy wykonywać w obrębie jednej brodawki. Zabiegi w obrębie pozostałych brodawek należy wykonywać osobno w odstępach dwutygodniowych. Dla każdej brodawki należy użyć osobnego jednorazowego aplikatora.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl