Heparizen żel 8,5 mg/g 100 g

Kod produktu: 13554
Ocena: 0

Żel przeciwzakrzepowy na krwiaki i siniaki

Producent: ZIAJA
Cena: 47,89 zł 47.89
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

Tubka 100g

Skład

1 gram zawiera 8,5 mg heparyny sodowej oraz substancje pomocnicze: karbomer, dietanolamina, etanol 96%, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, koncentrat wody pomarańczowej oraz woda oczyszczona.

Działanie

Żel skutecznie zmniejsza wylewy podskórne, siniaki, krwiaki. Heparyna zawarta w żelu podana zewnętrznie na skórę przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchniowe procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów hialuronidazy i fosfatazy. Działa długotrwale na chorobowo zmienione tkanki, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej dzięki charakterowi hydrofilnemu, skracając czas choroby. Zalecana do leczenia siniaków, wylewów podskórnych.

Dawkowanie

Żel nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnią skóry i najbliższą okolice 1 do 3 razy na dobę. Nanieść od 5 do 10 cm żelu, masować delikatnie przez kilka minut. Żel łatwo i szybko wchłania się przez skórę.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Pacjenci z alergią na parabeny (możliwe reakcje typu późnego). Nie stosować na otwarte, krwawiące, ropne i sączące się rany, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażoną skórę, błony śluzowe i w okolicach oczu.

Działania niepożądane:

Podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości rumień, stany zapalne skóry, świąd, uczucie pieczenia lub zimna, suchość skóry, wysypka, zaczerwienienie skóry.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać żel

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl