Hirudoid maść 0.3g/25000 40 g

Kod produktu: 3354
Ocena: 0

Maść do miejscowego stosowania przy problemach z żylakami nóg.

Producent: STADA
Cena: 19,19 zł 19.19
quantity szt.

Opis

Producent:

STADA

Postać

Maść

Opakowanie

Tubka 40g

Skład

Substancją czynną leku jest polisiarczan mukopolisacharydowy 0,3 g. Pozostałe składniki to glicerol 85%, 4-hydroksybenzoesan propylu, kwas stearynowy, podłoże maściowe z alkoholami lanoliny, alkohol cetosterylowy emulgujący, alkohol mirystylowy, alkohol izopropylowy, potasu wodorotlenek, tymol, woda oczyszczona.

Wskazania

Polisiarczan mukopolisacharydowy należy do grupy leków stosowanych miejscowo w przypadku, tępych urazów z krwiakami lub bez nich. Leczy również zapalenie żył powierzchniowych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym. Preprat może być także stosowany do fono i jonoforezy. Zalecany do leczenia żylaków oraz stanów zapalnych żył.

Dawkowanie

Preparat jest lekiem do stosowania miejscowego na skórę. Należy nakładać 2 do 3 razy dziennie miejsca zmienione chorobowo, jeżeli zachodzi potrzeba częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zwykle wystarcza od 3 do 5 cm maści. W przypadku tępych urazów leczenie trwa zwykle do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchniowych od 1 do 2 tygodni.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu i nie nakładać na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje szybko po zaprzestaniu stosowania preparatu. 4-hydroksybenzoesan metylu i propylu mogą powodować reakcje alergiczne.

Uwagi:

Lek można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dane techniczne

Ostrzeżenia można stosować w ciąży i podczas karmienia
Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać maść

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl